Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2021

Wizyta w zoo dostarczyła wiele emocji. Dzieci poznały różne gatunki zwierząt

fot. pow.

fot. pow.

21 września br ,,Pszczółki” z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” pod# opieką swoich Pań wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Fauny Polskiej w Myślęcinku.

Zaraz po przybyciu na miejsce dzieci zjadły śniadanie i wypiły na rozgrzewkę ciepłą herbatkę. Wędrówka rozpoczęła się od zwiedzania akwarium posiadającym różne gatunki ryb oraz terrarium z różnorodnymi gadami i płazami. ,,Pszczółki” były ogromnie zainteresowane tymi niezwykłymi zwierzętami, wśród których nie zabrakło: kameleona, gekona, agamy brodatej, krokodyla kubańskiego, legwana zielonego itp.

Po wyjściu na zewnątrz przedszkolaki spotkały zwierzęta egzotyczne i krajowe, takie jak rysie, wilki, żubry, niedźwiedzie brunatne, szopy pracze, daniele, kozice, sowy, krokodyle, sarny, osły, lamy czy tygrysy. Wizyta u tych ostatnich bardzo spodobała się dzieciom i dostarczyła wielu emocji. Przedszkolaki mogły przez szybę podziwiać wielkość, piękno i majestat tych olbrzymich kotów. Podczas wycieczki dzieci miały okazję przyjrzeć się zwierzętom z bliska, poznać ich cechy charakterystyczne, sposoby zachowania, a także nasłuchiwać odgłosów jakie wydają. Niestety niektóre zwierzątka nie były zainteresowane spotkaniem z naszymi małymi milusińskimi i nie wyszły ze swoich domków. Wizyta w zoo bardzo przypadła dzieciom do gustu
i dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Po niezwykłej wędrówce ,,Pszczółki” odpoczęły i posiliły się. Odwiedziny w tym niezwykłym miejscu dały naszym małym milusińskim wiele radości i zadowolenia. Kończąc ten magiczny dzień zjedzono słodkie drożdżówki i wyruszono w drogę powrotną do przedszkola. Każda ,,Pszczółka” otrzymała pamiątkę z wycieczki w postaci magnesów z wizerunkami zwierząt. Po powrocie dzieci opowiedziały swoim rodzicom o atrakcjach, jakie ich spotkały w zoo. 

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Niepubliczne Przedszkole "Donald" w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)