Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

02 września 2022

Witaj szkoło! Blisko 500 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny

fot. pow.

fot. pow.

1 września 2022r Szkoła Podstawowa nr 2# znów zapełniła się uczniami. Rozmowom i powitaniom nie było końca. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, wszystkich powitała pani dyrektor A. Maćkowska.

Przedstawiła klasy i ich obecnych wychowawców, powiedziała o zmianach, jakie zaszły w kadrze nauczycielskiej. Szczególnie ciepło przywitała dzieci z klas pierwszych, które po raz pierwszy zawitały w progi naszej szkoły. W tym roku są to: klasa Ia integracyjna z wychowawcą K. Kemnitz-Beger oraz nauczycielem wspomagającym K. Nowicką, klasa Ib integracyjna z wychowawcą L. Grabarkiewicz i nauczycielem wspomagającym K. Wełniak-Bohdanowicz oraz klasa I c z wychowawcą E. Bębnistą.

Pani dyrektor powitała też dzieci z Ukrainy, które w tym roku szkolnym będą się w naszej szkole uczyć. Wszystkim życzyła wytrwałości w nauce i wielu sukcesów. Łącznie w nakielskiej Dwójce uczyć się będzie blisko 500 uczniów.

Na zakończenie zabrał głos ks. T. Michalak, który również życzył wszystkim spokojnego roku szkolnego. Miejmy nadzieję, że ten rok szkolny upłynie wszystkim w spokoju, i bez większych niespodzianek.

Materiał:  L. Grabarkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)