Dziś mamy 27 września 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2021

Wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy. Sukces uczniów szubińskiego liceum

fot. pow.

fot. pow.

21 i 22 czerwca odbył się VII Powiatowy Konkurs# Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w którym udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie.

Konkurs przeprowadzony był zdalnie i składał się z dwóch etapów: części teoretycznej oraz praktycznej. Reprezentacja szubińskiego liceum zwyciężyła w konkursie drużynowym oraz odniosła sukces w konkursie indywidualnym, zajmując pierwsze trzy miejsca.

Konkurs indywidualny:
1 miejsce - Michalina Kuźniak
2 miejsce - Paulina Stepczyńska
3 miejsce - Piotr Wekwerth

Materiał: K. Bethke - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)