Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 września 2021

Widoczność na drogach może być gorsza. Pamiętajmy o odblaskach!

fot. KPP Inowrocław

fot. KPP Inowrocław

Policjanci apelują, by pamiętać o odblaskach. Poranne mgły i# szybko zapadający zmrok powodują pogorszenie widoczności na drodze. Dlatego jeśli jesteś pieszym, czy rowerzystom pamiętaj o elementach odblaskowych.

Co warto wiedzieć o elementach odblaskowych?

Mówi się, mały znaczek, mały element, a ratuje życie. To prawda, bo gdy kierowca widzi dobrze pieszego może go w bezpiecznej odległości ominąć. Obecnie jest wiele rodzajów elementów odblaskowych: znaczki, taśmy, zawieszki, kamizelki odblaskowe. Warto się w nie zaopatrzyć. Zgodnie z przepisami Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Odblaski muszą także nosić piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl czy wózek.

Siła odblasku, ale jak je nosić?

Wiele rodzajów odzieży wierzchniej, kurtki, spodnie, bluzy, ma fabrycznie już wszyte paski odblaskowe. Podobnie jest w przypadku plecaków i toreb szkolnych. Nie jest to jednak regułą. Dlatego rodzice powinni zaopatrzyć dziecko w elementy odblaskowe.

Na zdjęciach, jak prawidłowo nosić odblaski prezentuje 9-letnia Ola. Ponadto przyjrzyj się też odblaskowej rodzinie i porównaj, czy dobrze ją widać, gdy mama i dzieci nie mają żadnych elementów odblaskowych.

Materiał: asp. szt. Izabella Drobniecka - Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    wolność, w dniu 20-09-2021 08:20:15 napisał:

    Zgadzam się, a dodatkowo kamizelki i światła obowiązkowo także dla każdego rowerzysty. Już nie wspominając o tym, że do użytkowania roweru powinno się zdać egzamin z prawa o ruchu drogowym, zarejestrować rower jak auto i wykupić obowiązkowe OC.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa hal
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)