Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2023

Warsztaty czekoladowe. Słodka przygoda w ramach projektu

fot. powierzone

fot. powierzone

W Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyły się warsztaty czekoladowe dla uczniów oddziałów 0-II. Prowadziła je #firma ModraSova z Inowrocławia.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wszystkiego o czekoladzie. Przeżyły słodką przygodę, podczas której poznali praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, tworząc samodzielnie serce.

Zajęcia miały na celu pobudzenie zmysłu smaku i węchu, rozwinięcie zdolności manualnych i kreatywnego myślenia. Ręcznie wykonane czekoladki przyczyniły się do uśmiechu nie tylko dzieci, ale również ich najbliższych.

Druga część warsztatów fizyczno-magicznych była dla nieco starszych uczniów z oddziałów III-VI. Tym razem uczestnicy zbudowali własnego poduszkowca, poznając jego działanie i zastosowanie. Gotowe prace zabrali do domu, aby przekazać zdobyte doświadczenie rodzinie. Wielkie pobudzenie wzbudziła przejażdżka modelem poduszkowca po korytarzu świetlicy.

Uczestnicy warsztatów ciągle wracają do nich pamięcią, dopytując się o kolejne spotkania.

Warsztaty zostały współfinansowane ze środków Fundacji PZU w kwocie 4500,00 zł, natomiast 500,00 zł pochodziło ze środków „Stowarzyszenia Aktywne Mycielewo”.

Bardzo dziękujemy Partnerowi za współpracę.

Materiał: Marta Bernas

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)