Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2022

Wakacje na półmetku. W Sipiorach myślą o szkolnych przystankach

fot. pow.

fot. pow.

Tadeusz Lepper, radny i sołtys Sipior, mógłby wskazać# bardzo dobre miejsce na postawienie przystanku autobusowego, z którego dzieci zamieszkujące Sipiory i Studzienki mogłyby odjeżdżać do nowych szkół.

– Jest jedno bardzo dobre miejsce, do tego oświetlone, bo obok jest lampa. Jest tam bezpiecznie. To teren jednego mieszkańca, który powiedział mi, że może się nim podzielić, zwłaszcza że także jego dzieci mogłyby z tego miejsca odjeżdżać – mówi Tadeusz Lepper.

Organ prowadzący szkołę, czyli gmina, musi zapewnić dowóz tylko do szkoły danego obwodu – w tym przypadku do Kcyni. Jednak, ponieważ Rozstrzębowo jest po drodze, burmistrz postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci, które będą uczyć się w wiejskiej szkole, także będą mogły jeździć szkolnym autobusem. Nie dotyczy to tych osób, które poślą dzieci do innych szkół, np. do Nakła czy Paterka.

Wstępnie wiadomo, jak będzie przebiegała trasa autobusu szkolnego. Z drogi wojewódzkiej skręci on na Wisławicę. Tam zatrzyma się przy domu nr 17. W Jeziornicy przystanki będą przy domach nr 5 i 10. Kolejny przy budynku SP w Sipiorach. Następnie na ulicy Czterdziestka – gdzieś pomiędzy numerami 33 i 38. Stamtąd autobus wróci na Lisi Kąt i zatrzyma się też na skrzyżowaniu z ulicą Leśną.

Burmistrz przypomniał, że są to przystanki, z których zawsze odjeżdżała młodzież gimnazjalna. W niektórych miejscach staną nowe wiaty. Godzina odjazdu autobusu szkolnego nie jest jeszcze ustalona. Rodzice zostali jednak zapewnieni, że uczniowie zdążą na lekcje do obydwóch szkół. Jeśli chodzi o powroty – młodsze dzieci przyjadą pierwszym kursem, starsze – drugim.
Burmistrz Kcyni Marek Szaruga poinformował, że została już zlecona wycena na budowę pięciu wiat przystankowych. – Gdy będzie ona gotowa, skontaktujemy się z sołtysami w sprawie montażu wiat w konkretnych miejscach – informuje włodarz gminy.
Zdaniem Jana Kuranta, przewodniczącego szubińskiej Rady Miejskiej, w Sipiorach i Studzienkach będzie za dużo przystanków autobusowych. – Ale skoro tak jest postanowione, to tak będzie – mówi.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    Czytelnik, w dniu 03-08-2022 16:42:55 napisał:

    I to się nazywa oszczędność. Dziennie cztery dodatkowe kursy autobusu.Przed likwidacją nie bylo dojazdów. Brawo za pomysl.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)