Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

09 maja 2022

W ustronnym miejscu piły wódkę. Na widok strażników rzuciły się do ucieczki

fot. Straż Miejska w Nakle

fot. Straż Miejska w Nakle

Od pierwszych dni maja Straż Miejska w# Nakle nad Notecią prowadzi działania w ramach akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”.

Wykroczenia związane z łamaniem przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi należą do jednych z najbardziej uciążliwych. Osoby nietrzeźwe na ulicach miasta, niezależnie od swojego zachowania wzbudzają w przechodniach niesmak, a nawet strach. Strażnicy miejscy ze szczególnym nasileniem kontrolują takie miejsca, jak: parki miejskie, skwery, okolice sklepów, placówek oświatowych i rekreacyjnych. Pod obserwację zostały również wzięte miejsca zgłoszeń od mieszkańców. Realizując działania akcji strażnicy wykorzystują system monitoringu wizyjnego miasta oraz patrole rowerowe, tak aby działania były jak najbardziej skuteczne. Przewidywana jest też kontrola miejsc, w których gromadzi się młodzież, a także placówek handlowych pod kątem tego, czy spełniają formalne wymogi dotyczące sprzedaży alkoholu.

Jedną z ostatnich interwencji w ramach tej akcji było zdarzenie z 05.05.2022 roku, obserwator monitoringu wizyjnego zauważył na jednym z ustronnych miejsc przy ulicy Dworcowej w Nakle nad Notecią cztery bardzo młodo wyglądające dziewczyny, które bez żadnego zażenowania piły z butelki wódkę popijając napojem. Na miejsce udał się patrol, który potwierdził zdarzenie. Jednak na widok zbliżających się strażników miejskich, nastolatki zaczęły uciekać. To nie zakończyło interwencji. W ramach czynności wyjaśniających strażnik rozpoznał nastolatki. W następstwie patrol udał się do miejsc zamieszkania nieletnich celem przeprowadzenia rozmów z ich rodzicami, informując jednocześnie, że zostanie sporządzone pismo do Wydziału ds. nieletnich tutejszej Powiatowej Komendy Policji.

Picie alkoholu przez małoletnich jest zabronione. Młody człowiek, który zostanie przyłapany na spożywaniu alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami, że może odbyć się sprawa w sądzie dla nieletnich i zarówno on jak i jego rodzice mogą otrzymać karę. Przypominamy, że spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest niedozwolone oraz zagrożone nałożeniem mandatu karnego lub skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu.

Materiał: st.insp. Dariusz Chróściński - Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 51 32

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)