Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 września 2021

W trosce o bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła kolejna akcja

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Bezpieczeństwo użytkowników tras, zależy w dużej mierze od# nich samych. Informują o tym policjanci "drogówki" kontrolowanych kierowców, ale też mundurowi zajmujący się profilaktyką. Szczególnie o kwestiach tych funkcjonariusze przypominają podczas trwania akcji Road Safety Days.

Trwa Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego w krajach europejskich policjanci komórek ruchu drogowego oraz podmiotów zajmujących się bezpieczeństwem drogowym prowadzą akcję Road Safety Days.

Jej nadrzędnym celem jest dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Promując bezpieczeństwo na trasach policjanci przypominają kontrolowanym kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przez nich przepisów i wzajemny szacunek na drodze. Apel o rozwagę mundurowi kierują także do użytkowników jednośladów i pieszych.
O tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów przez pieszych, policjanci, w ramach akcji Road Safety Days, przypominali również podczas zajęć profilaktycznym przeprowadzonych dzisiaj (21.09.21) w Szkole Podstawowej w Mycielewie.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)