Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

22 lipca 2021

W przyszłym tygodniu kolejne zebranie w Paterku. O co chodzi?

fot. archiwum

fot. archiwum

Wraz z wyborem Piotra Niemczewskiego do# pełnienia funkcji sołtysa Paterka część członków rady sołeckiej tego sołectwa złożyła rezygnację ze swoich funkcji. Dlatego też zwołano kolejne zebranie mieszkańców Paterka.

Mieszkańców Paterka czeka kolejne zebranie po wyborze Piotra Niemczewskiego na sołtysa tej miejscowości. Większa część członków rady sołeckiej zrezygnowała. Do dymisji podało się 8 osób, z liczącej 10 osób rady. Swoją rezygnację złożyli: Barbara Malikowska, Barbara Lipska, Joanna Makówczyńska, Wojciech Wilkowski, Radosław Hyży, Zbigniew Kowalski, Marek Majson, Tomasz Komorowski. Pozostał jedynie Marcin Jaśkiewicz, który nadal chce współpracować z nowym sołtysem. Nadal nie wiadomo, czy rezygnacji nie złoży również Wiesław Jeziorski. Co do nowych kandydatur na członków rady sołeckiej, będą one znane dopiero na zebraniu. Jak udało nam się dowiedzieć, nowy sołtys stara się kompletować grupę osób, z którymi owocnie współpracowałoby się mu na rzecz sołectwa. O tym, kto zasiądzie w radzie sołeckiej zdecydują mieszkańcy. Zebranie zostało przez burmistrza zwołane na środę, 28 lipca, na godzinę 18.00. Mieszkańcy tradycyjnie spotkają się w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, przy ul. Kcyńskiej 6a.

Oceń artykuł: 11 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (25) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (20)

  Mieszkaniec, w dniu 22-07-2021 11:40:16 napisał:

  No rzeczywiście to "część" osób zrezygnowała z rady sołeckiej (8 na 10, a 9 ponoć się zastanawia). Znając dotychczasowe destrukcyjne zachowania Pana sołtysa w macierzystej organizacji, nie ma się co dziwić decyzji "części rady sołeckiej.

  odpowiedz

  • 28 (50)

  Edek, w dniu 22-07-2021 12:22:00 napisał:

  Dzielenie społeczeństwa przez Kaczyńskiego ma również odzwierciedlenie w lokalnej społeczności.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 32 (54)

  Gość 2660, w dniu 22-07-2021 12:47:22 napisał:

  Życzę powodzenia Piotrze.

  odpowiedz

  • 36 (64)

  wypasacz świń, w dniu 22-07-2021 12:48:29 napisał:

  Honorowe zachowania tych wszystkich z rady Sołectwa którzy ustępują. Każdy ma prawo dobierać sobie współpracowników takich jakich sam uznaje i z którymi będzie mu "po drodze" Skoro miłościwie panujący nam PiS zawłaszczył każdą dziedzinę życia robiąc totalne spustoszenie,lub nawet taka lokalna władza -to cóż w tym dziwnego że Piotrek postępuje dokładnie tak samo-? Został wybrany uczciwie ( w przeciwieństwie do tych tam ) demokratycznie z wizją by was chronić przed zakusami imperialistycznych podmiotów gospodarczych,które zrobią wszystko by wasze życie zamienić w pieklo.Na waszym miejscu bym się cieszył,że ktoś ma w sobie tyle odwagi i charta ducha by podjąć walkę z ludźmi królika.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -49 (59)

  pol 70, w dniu 22-07-2021 15:07:39 napisał:

  Na świecie trwa walka gdzie ścierają się ze sobą religie. Jedynie PiS jest za chrześcijaństwem. Pomagając innym ugrupowaniom pomagamy rządzącym światem zasilić Polskę Meczetami i Synagogami. Wybór należy do nas - pamiętajmy, że wybieramy PIEKŁO albo RAJ!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 9 (27)

  kij w mrowisko., w dniu 22-07-2021 15:28:03 napisał:

  "pol 70" ma tak zryty beret ,jest po 5 kreskach i przeniósł się do raju.Zrób coś ze sobą - walczysz z cieniem mgły.Jak będziesz się czuł jak PIS przegra ,a przegra na pewno .

  odpowiedz

  • 4 (18)

  P, w dniu 22-07-2021 19:07:34 napisał:

  Tak wlaściwie to należą się podziękowania byłemu Sołtysowi M. jak i całej radzie sołeckiej z imienia i nazwiska wymienionym w artykule. Dziś gazeta "Pałuki" pisze ze Skiba wystąpił do urzedu w Szubinie o decyzje środowiskową dla inwestycji tj. Ubojni 10 tysiecy świń dziennie w Kowalewie. (a pamietam jak była mowa jedynie o 5 tysiacach ) Myśle sobie ze to tylko wyłacznie dzięki temu jak nas reprezontowaliscie na zebraniu sołeckim w wrzesniu zeszłego roku inwestor podjoł słuszną decyzje o zaprzestaniu budowy tego smierdziela u nas. Po tak zasłużonej kadencji myśle ze nalezy się wam godny odpoczynek. Bo to dzięki temu jak wy pracowaloscie dla nas ludzie się wku...i i się wam postawili a inwestor przestraszył. Trzymam kciuki za nowe wladze Paterka niech uczą sie na błedach swoich poprzedników.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 4 (14)

  Micki, w dniu 22-07-2021 21:12:53 napisał:

  Lewacka wiocha.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Odpowiedź, w dniu 22-07-2021 22:09:18 napisał:

  Czemu nie widać odpowiedzi??

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Adrian , w dniu 23-07-2021 02:40:52 napisał:

  Przydałoby się zaorać tą wioskę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (7)

  rachel, w dniu 23-07-2021 07:17:29 napisał:

  nastepny PISOWIEC

  odpowiedz

  • -1 (5)

  337, w dniu 23-07-2021 07:44:55 napisał:

  lepsza spalarnia niż ubojnia i rzeźnia.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  FU, w dniu 23-07-2021 08:55:58 napisał:

  Krzykaczki do boju! Pokażecie swoje umiejętności i pracowitość na rzecz Paterka i jego mieszkańców !

  odpowiedz

  • 0 (4)

  waw, w dniu 23-07-2021 10:24:08 napisał:

  Kiedyś do niszczenia Polski trzeba było zaborów, dziś jesteśmy samowystarczalni.

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Obserwator, w dniu 23-07-2021 11:46:04 napisał:

  Najgorszy portal usuwaja prawdziwe wypowiedzi i strone trzymia tylko jednej parti .W gazecie same falszywe wiadomosci i oskarrzenia

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Narożniki
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)