Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2020

V Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz. Lokalni szachiści tradycyjnie na podium

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

16 listopada odbył się V Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz, który został rozegrany# na stronie lichess.org. Turniej trwał godzinę, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 10 minut.

Należy podkreślić duży wkład szubińskiego działacza szachowego Piotra Szybowicza w te zawody, ponieważ regularnie je organizuje i promuje. W mistrzostwach wzięło udział kilku zawodników z powiatu nakielskiego m.in. Julia Rocławska (I LO Szubin), Jerzy Białas (UKS Szachowa Dwójka Szubin), Przemysław Chudzik (UKS Szachowa Dwójka Szubin), Konrad Hilscher (I LO Szubin) i Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza). Mistrzostwa podzielono na 2 grupy: na grupę A oraz na grupę B.

W grupie A wystąpili zawodnicy z rankingiem powyżej 1500 punktów, a w grupie B gracze z rankingiem do 1500 punktów. W grupie A triumfował Kamil Ignacak z 17 punktami na koncie (Bydgoszcz). Na drugim miejscu uplasował się Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) z dorobkiem 13 punktów. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Przemysław Chudzik z 11 punktami (UKS Szachowa Dwójka Szubin).

Grupę B zwyciężył Konrad Hilscher (I LO Szubin). Tuż za nim uplasowała się Julia Rocławska (I LO Szubin), a trzecią pozycję wywalczyła Paulina Rucińska (UKW Bydgoszcz).

Warto podkreślić, że w Mistrzostwach UKW startuje coraz więcej osób. Wysoka frekwencja daje duże powody do zadowolenia.

Materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 40 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabiegi dla panów
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa domu pod klucz
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Nowoczesne zabiegi laserowe
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)