Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 listopada 2020

Usunięto azbest z 23 posesji w gminie Mrocza. Ile to kosztowało?

W 2020r. Gmina Mrocza otrzymała na podstawie umowy Nr DB19066/OZ-az z dnia #02.09.2019r. dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięcia pn.: „Demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Mrocza" w wysokości 19.259,80 zł.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 21.016,80 zł. Kwota dotacji wyniosła 19.259,80 zł, pozostała część została pokryta ze środków budżetu Gminy Mrocza (kwota 1.757,00 zł). W ramach zrealizowanego zadania usunięto wyroby zawierające azbest w ilości 49,24 Mg (1,92 Mg – demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, 47,32 Mg- transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest) z 23 posesji położonych na terenie gminy Mrocza.

Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)