Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2023

Urodziny Myszki Miki w bibliotece. Odśpiewano gromkie "Sto lat”"

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Myszka Miki to postać znana na całym świecie. Lubią Ją nie tylko #dzieci, ale również dorośli, jest bohaterem licznych kreskówek Walta Disneya. 18 listopada obchodzi swoje urodziny, i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day.

Misiaczki z Przedszkola Wesoła Piątka przybyły do Biblioteki Dziecięcej na urodziny Myszki Miki. Bibliotekarka przybliżyła historię tej znanej postaci oraz przeczytała opowiadanie, jak to Miki, wraz z przyjaciółmi wybrali się na wycieczkę balonem. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zagadkami tematycznymi oraz z ułożeniem puzzli.

Przedszkolaki zostały podzielone na grupy i występowały przed publicznością: grupa Donalda i Daisy zatańczyła kaczy taniec, grupa Goofiego taniec połamaniec, grupa Pluta naśladowała pieski, a grupa Mikiego i Minnie przedstawiała różne figury akrobatyczne.  Następnie Misiaczki zaśpiewały Myszce Miki „Sto lat” i wykonały piękne prace plastyczne dla solenizanta.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Stara kuźnia odzyska dawny blask? Pomysł na rewitalizację

Do kowala w Turze!! Czemu nie!! Starsi mieszkańcy #Turu pamiętają kuźnię przy ulicy Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
0

Strażnicy miejscy na festynie. Zainteresowanie wzbudziła fotopułapka

We wtorek 4 czerwca 2024 r. przy świetlicy wiejskiej# w Sucharach odbył się festyn rodzinny, na którym gościli mundurowi z nakielskiej Straży Miejskiej.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)