Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

01 lipca 2021

Uroczyste pożegnanie przedszkolaków. Były wiersze, piosenki oraz tańce

fot. pow.

fot. pow.

Punktem kulminacyjnym ostatnich dni w Donaldzie było# uroczyste pożegnanie przedszkola przez dzieci z grupy „0”. Impreza odbyła się 23 czerwca br. w sali imprez POLAM.

6-latki pod kierunkiem swoich pań Aliny Romańskiej-Nelka oraz Magdaleny Burchardt przygotowały ciekawy program artystyczny, w którym przedstawiły program artystyczny pt. „Wakacyjny bagaż”. Były wiersze, piosenki oraz tańce z różnych stron świata jak „Taniec z płachtą” do utworu Toccaty J. S. Bacha, czy Polka „ Dziadek”. Dzieci wykazały się również umiejętnościami muzycznymi. Wykonały piękną instrumentację do utworu Jerzego Bizeta „Marsz Torreadora”. W ten sposób chciały podziękować wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie i nauczanie. Pierwszą część uroczystości zakończył Polonez Króla Jana Kazimierza, który na wszystkich zebranych wywarł ogromne wrażenie, nadając tym samym uroczystości bardzo podniosły charakter. Po części artystycznej Pani Dyrektor pożegnała starszaków oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola i upominki w postaci książek, plecaków, śniadaniówek oraz pamiątkowych zdjęć. Później były podziękowania skierowane w stronę dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników przedszkola. Całą uroczystość zaproszeni goście mogli oglądać przy poczęstunku przygotowanym przez Panią Dyrektor oraz Rodziców, którzy zadbali o pyszne ciasta, tort, lody, owoce, kawę i napoje. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa. Czas upłynął na miłych wspomnieniach i ciężko było się rozstać z miłymi paniami. Całe grono pedagogiczne Przedszkola DONALD serdecznie dziękuje rodzicom 6-latków za wspaniałą współpracę oraz okazaną wdzięczność , a starszakom życzymy : „ wszystkiego najlepszego na nowej drodze obowiązków szkolnych”.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 48 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)