Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

Ukryte zadania w bibliotece. Rozmowy o dobrym zachowaniu

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

„Zmień prawa smoków, Rubinko!” To pełna ciepła, wzruszająca#, pięknie ilustrowana książka, która zabiera nas do magicznej krainy baśni. Poznajemy Rubinkę – małą smoczycę, która tak bardzo chciała być dobrym smokiem, że z zapałem wypełniała wszystkie zalecenia zapisane w Księdze Praw Smoków: „Smoki straszą innych”, „Smoki zabierają wszystko innym”, „Smoki nie dzielą się z nikim”.

Rubinka była tym bardzo zmęczona i bardzo samotna. Pomogli jej przyjaciele, którzy zmienili prawa na lepsze.

Gwiazdki z Przedszkola Słoneczko wysłuchały opowiadania i rozpoczęły poszukiwania zadań schowanych w bibliotece. Dotyczyły one dobrych zachowań, empatii w stosunku do drugiego człowieka. Dzieci wypowiadały się na temat wpływu środowiska na nasze zachowanie, prawiły sobie komplementy, pomagały w różnych sytuacjach. Gwiazdki rozwiązały krzyżówkę z hasłem :Dobro wraca”, a następnie mówiły o swoich przeżyciach i odczuciach. Na zakończenie wykonały kartki urodzinowe dla niepełnosprawnej Wiktorii, której jeszcze raz życzymy wszystkiego najpiękniejszego.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)