Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

Uczniowie zwiedzali Trójmiasto. Uczestnikom wycieczki dopisała pogoda

fot. powierzone

fot. powierzone

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i wciąż poprawiającymi się warunkami #atmosferycznym nastał czas wyjazdów w różne ciekawe i inspirujące miejsca. Jednym z takich miejsc jest Trójmiasto, do którego zawitali i nasi uczniowie.

Pierwszego dnia wycieczki tj. 17 maja 2023 roku młodzież klas pierwszych technikum architektury krajobrazu, technikum rolniczego oraz technikum weterynarii z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu odwiedzili Akwarium w Gdyni oraz Stare Miasto w Gdańsku. Kolejny dzień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, co idealnie pozwoliło zrealizować nam wszystkie zaplanowane wcześniej aktywności. Dzień rozpoczęliśmy spacerem po słynnym Parku Oliwskim, gdzie podziwialiśmy przykłady małej architektury krajobrazu i wysłuchaliśmy wzniosłego koncertu zabytkowych organów kościelnych. Następne punkty programu to: zwiedzanie gdańskiego ZOO, spacer sopockim molo oraz wieczór pełen wrażeń podczas seansu filmowego w Multikinie. Ostatnim przystankiem trzydniowej wycieczki było muzeum - Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Wyjazd niósł ze sobą nie tylko wartości edukacyjne, lecz również był doskonałą sposobnością do pogłębienia relacji koleżeńskich, spędzenia czasu na świeżym powietrzu i oderwania się od codziennej, szkolnej rzeczywistości.

Materiał: Olga Cegielska, Ewa Zdrojewska-Baliniak

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)