Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

09 września 2021

Uczniowie z Samostrzela rozpoczęli praktyki. Odbywają je w Grecji

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę 5 września 18 uczniów technikum weterynarii z# Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu pod opieką lek. wet. Magdaleny Wyczańskiej –Jabłkowskiej i Małgorzaty Ciechanowskiej wyruszyło, w ramach programu Erasmus+, na dwutygodniowe staże zawodowe w Grecji. Uczestnicy projektu dobrymi wynikami w nauce w pełni zasłużyli na ten atrakcyjny wyjazd. Stażyści musieli odbyć długą, skomplikowaną podróż. Autokarem udali się na lotnisko w Berlinie, by przekonać się, że i ludzie potrafią latać oraz podziwiać ląd z lotu ptaka. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję podróżować takim środkiem transportu, co było ogromnym przeżyciem. Grecja przywitała uczniów piękną pogodą i wspaniałymi widokami. Staże zawodowe odbywają się w drugim co do wielkości mieście tego państwa – Salonikach, po których już pierwszego dnia spacerowali.

W poniedziałek 6 września młodzież uczestniczyła w spotkaniu organizacyjnym z przedstawicielami szkoły Lifelong Learning Centre Ipodomi, która już po raz drugi organizuje staże zawodowe dla uczniów z Samostrzela. Uczestnicy projektu zostali zapoznani z programem stażu, a także z procedurami bezpieczeństwa związanymi z pandemią koronawirusa. Ponadto przedstawiono im zarys historii i kultury Salonik. Kuchnia grecka oraz ilość serwowanych dań pozytywnie zaskakuje wszystkich. Oznacza to jednak, że limit wagowy bagaży nie martwi tak, jak utrzymanie sylwetki sprzed wyjazdu.

Kolejnego dnia młodzież wybrała się na praktyki do ekologicznej farmy. Uczniowie byli pod wrażeniem metod wykorzystywanych przy produkcji mięsa i mleka. Dzień zakończył się miłym pobytem na plaży.

Materiał: Weronika Marciniak, Weronika Redmann, Julia Zjawińska

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)