Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

10 września 2022

Uczniowie spotkali się z mundurowymi. Przypomnieli zasady bezpieczeństwa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej w Występie# i przeprowadzili zajęcia profilaktyczne. Policyjnych prelekcji wysłuchały dzieci z klas I-VIII.

Już od pierwszych dni września policjanci powiatu nakielskiego prowadzą w szkołach zajęcia profilaktyczne dla uczniów. Spotkania mają na celu przede wszystkim przypomnieć młodszym dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg, a starszym uzmysłowić, że nieletni ponosi odpowiedzialność za łamanie prawa.

Wczoraj (8.09.22) zajęcia przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Występie. Z uczniami spotkali się dzielnicowi mł. asp. Ewa Kołodziej – Rotkiewicz i mł. asp. Zbigniew Wilczek, policyjna profilaktyk, asp. Zofia Wrzeszcz oraz przewodnik psa, asp. szt. Łukasz Król. Tematyka zajęć dostosowana była do wieku uczniów.

Młodsi, z klas I - III, rozmawiali z dzielnicowymi na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mundurowi przypominali, którą stroną drogi powinien przemieszczać się pieszy, w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnię oraz jak się na niej zachowywać. Przestrzegali, że droga to nie miejsce do zabaw i to pojazdy mają na niej pierwszeństwo przed pieszymi. Mowa była też o elementach odblaskowych i roli, jaką spełniają te świecące elementy.

Uczniowie mieli okazję poznać także asp. szt. Łukasza Króla, który do szkoły przyjechał razem ze swoim czworonożnym podopiecznym. Funkcjonariusz opowiadał o swojej pracy, a korzystając z okazji przypomniał dzieciom, jak należy zachować się w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Młodzież z klas IV – VIII rozmawiała z asp. Zofią Wrzeszcz, która przypomniała im o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzi ludzie ponoszą za łamanie prawa i demoralizację. Mowa była też o cyberprzemocy i niewłaściwym korzystaniu z sieci internetowej oraz o przepisach ruchu drogowego, w szczególności tych, dotyczących rowerzystów i osób przemieszczających się na elektrycznych hulajnogach.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)