Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Uczniowie poznali tajemnice głębin mórz, oceanów i gór. Kolejna udana wycieczka

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadkach udali się na# 4 dniową wycieczkę do Wrocławia i w Góry Stołowe. Organizatorami i opiekunami uczniów byli nauczyciele: pani Jolanta Krzemińska, pani Hanna Napierała, pani Joanna Tracz oraz pan Jerzy Kwiatkowski.

Podróż rozpoczęliśmy od wizyty na wrocławskim rynku, oraz w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, gdzie poznawaliśmy tajemnice głębin mórz i oceanów. Pełni wrażeń udaliśmy się na nocleg do ośrodka wypoczynkowego w Łężycach.

Nazajutrz, kolejnym punktem programu były wizyty w Jaskini Niedźwiedziej, Kopalni Uranu w Kletnie oraz Kopalni Złota w Złotym Stoku. Trzeciego dnia przeszliśmy trasę pasm górskich Sudetów, podziwiając Szczeliniec Wielki, Góry Stołowe wraz z Błędnymi Skałami oraz Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdrój.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy ZOO oraz Afrykarium we Wrocławiu. Wieczorami spotykaliśmy się w świetlicy i utrwalaliśmy zdobytą w ciągu dnia wiedzę. Uczniowie klas VIIa, VIIIa ,VIIIb dziękują nauczycielom za zorganizowanie atrakcyjnej wycieczki turystyczno- krajoznawczej oraz opiekę.

Materiał: Amelia Katafiasz - SP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)