Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2021

Uczniowie odebrali świadectwa. Upragnionych wakacji czas nastał

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

Nadszedł długo wyczekiwany dzień – 25 czerwca 2021 r. -zakończenia# roku szkolnego. Dzień, który zwiastuje czas zasłużonego wypoczynku po wielu miesiącach, jakże ciężkiej, w większości zdalnej nauki i pracy. To był trudny rok szkolny, jakże inny od poprzednich i zakończenie też inne z uwagi na to, że nie było Pana Dyrektora, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Uroczystość zakończenia roku, w zastępstwie pana dyrektora, poprowadziła p. Ewa Tomaszek. Ze względu na epidemię koronawirusa wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym. Uczniowie klas I –III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mieli swoją uroczystość od godziny 8.00, natomiast uczniowie klas IV – VIII przybyli do szkoły na godzinę 9.00.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu, p. Ewa Tomaszek powitała wszystkich zebranych, a w szczególności zaproszonych gości: Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugę, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Artura Woźniaka. Następnie głos zabrał burmistrz p. Marek Szaruga, który wspominał ten trudny rok pandemii i podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za trud włożony w nauczanie zdalne. Na koniec życzył bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Następnie p. Ewa Tomaszek poprosiła o wystąpienie absolwentkę Marcelinę Woźniak wraz z rodzicami, która z rąk burmistrza p. Marka Szarugi odebrała Nagrodę Burmistrza , a rodzice otrzymali List gratulacyjny.

W dalszej kolejności p. Ewa Tomaszek wręczyła Nagrodę Dyrektora absolwentkom : Katarzynie Jeżuchowskiej i Zuzannie Woźniak, a ich rodzicom List gratulacyjny. Po tym uroczystym akcie p. Ewa Tomaszek wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa oraz nagrody książkowe wyróżniającym się uczniom, a ich rodzicom listy gratulacyjne.

Następnie Absolwenci Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Po czym wyprowadzono sztandar. Później głos zabrała wychowawczyni tegorocznych absolwentów p. Dorota Łyduch – Lisiecka, która nie kryjąc wzruszenia, podziękowała za wspólnie spędzone chwile, za optymizm i radość. Życzyła absolwentom, aby nigdy nie wątpili w swoje możliwości, aby wytrwale dążyli do celu i nigdy się nie poddawali. Absolwenci otrzymali drobny upominek od byłej już wychowawczyni.

Pożegnaniom nie było końca, ponieważ pożegnaliśmy Przewodniczącego Rady Rodziców p . Artura Woźniaka, którego kadencja dobiegła końca. W imieniu całej społeczności szkolnej podziękowania p. Arturowi Woźniak za zaangażowanie , pracę na rzecz uczniów i szkoły złożyły p. Mariola Ornowska i p. Anna Okrutnik – Staszewska. Również panie Daria Tecław, Mirosława Stanisławczyk i Roksana Wróblewska z Rady Rodziców podziękowały za wspólnie spędzony czas , poświęcenie i owocną współpracę.

Na zakończenie uroczystości głos jeszcze zabrała p. Ewa Tomaszek życząc wszystkim, aby wakacje były czasem dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Materiał: SP Dobieszewo 

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)