Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2021

Uczniowie dostali nagrody. Maja Ciesielska z tytułem Primus Inter Pares

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Rok Szkolny 2020/2021 dla uczniów Szoły Podstawowej nr 2 im.# Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia zakończył się. Edukacja zdalna już w tym roku nie była czymś strasznym i skomplikowanym, jednak zarówno nauczyciele jak i uczniowie z wielką radością powrócili do nauczania stacjonarnego.

Świadectwa odebrało w tym roku szkolnym 541 uczniów. W grupie uczniów klas 1 – 3 uczyło się 201 dzieci, w starszych klasach (4 – 8) – 340 uczniów.

Świadectwa z wyróżnieniem odebrało 143 uczniów. Średnia całej szkoły to 4,40. Klasa, która uzyskała najwyższą średnią ocen w tym roku, to 4a integracyjna. Średnia tej klasy to 4,90, a wychowawcą jest pani Iwona Sobczak. Zaraz za nimi uplasowała się klasa 6b sportowa, pani Hanny Pietrasz - Kowalskiej, która w ubiegłym roku była na podium. To właśnie z tych dwóch klas uczniowie uzyskali najwyższą średnią w całej szkole - 6,0 - a są nimi: Maja Dobosz z klasy 4a i Klaudiusz Sobczak z klasy 6b. Serdecznie gratulujemy!

Koniec roku szkolnego to również pożegnania uczniów klas III ze swoimi wychwawcami. Do starszej grupy wiekowej od września przejdzie 72 uczniów. Wychowawcami czterech klas III były panie: Beata Patyna i Dominika Świtalska, Monika Stachowska, Brygida Głoniak i Anna Dorosz, Agnieszka Dolacińska i Ewelina Szarwark.

Koniec roku szkolnego jest zawsze wyjątkowy dla uczniów klas VIII. W tym roku szkolnym Dwójka pożegnała 3 klasy VIII, wszyscy ukończyli szkołę. Wychowawcami w tych klasach byli: pani Aleksandra Burchardt, pani Beata Zglenicka i pan Grzegorz Andrzejewski. Wyróżniono w tych klasach 32 uczniów, którzy otrzymali nagrody książkowe, a dla Rodziców uczniów wyróżniających się w nauce zostały przygotowane Listy Gratulacyjne. To właśnie do uczniów klas VIII dyrektor Szkoły Anna Maćkowska przekazała bardzo ważne słowa naszego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko. [...] ". Pięknym momentem podczas pożegnania najstarszych uczniów, było złożenie na ręce pani Dyrektor od dzieci i ich Rodziców daru na akcję RAZEM DLA PRYMASA", na tablicę pamiątkową do szkoły.

Nagrody powędrowały także do uczniów, którzy byli najlepszymi sportowcami. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego podziękowali tym ósmoklasistom, którzy pełnili służbę przy sztandarze szkoły. Opiekun Szkolnego Koła Caritas natomiast pożegnał wolontariuszy, którzy od klasy IV działali bezinteresownie na rzecz drugiego człowieka. Dla nich również zostały przygotowane specjalne zaświadczenia wolontariackie za wzorową, długoletnią i bezinteresowną służbę wolontariusza, wydawaną przez Dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. Wojciecha Przybyłę.

Przyznawany od wielu lat w nakielskiej Dwójce, szczególny tytuł Primus Inter Pares, dla ucznia klasy VIII za najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie, w tym roku szkolnym został przyznany uczenicy klasy VIII b Mai Ciesielskiej, która wypracowała średnią 5,72. Specjalne podziękowanie otrzymali z rąk Dyrektor Anny Maćkowskiej Rodzice Mai.

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w edukację swoich dzieci, otwartość i życzliwość we wspólnym wychowywaniu pociech. Nauczycielom i Pracownikom, za wsparcie, pomoc i za to, że możemy na siebie liczyć. Naszym Uczniom dziękujemy za kreatywność i poczucie odpowiedzialności szczególnie w czasie edukacji zdalnej. Dziękujemy za Wasze dobre słowa szczególnie te na koniec roku. Wszystkim życzymy słonecznych, bezpiecznych i radosnych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

 

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)