Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

25 maja 2023

Uczniowie ZST Kcynia na strzelnicy sportowej. Ciekawe zajęcia dla młodzieży

fot. powierzone

fot. powierzone

W ubiegłym tygodniu zakończył się cykl zajęć dla młodzieży z strzelectwa sportowego. Uczniowie klas# pierwszych technikum informatycznego, liceum ogólnokształcącego i szkoły branżowej uczestniczyli w szkoleniu na strzelnicy w Kowalewku.

Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na obiekcie oraz podstawowymi wiadomościami dotyczącymi strzelectwa sportowego i posługiwania się bronią. Po zapoznaniu z teorią przystąpiono do strzelania. Uczniowie mogli oddać 8 strzałów z karabinka sportowego kbks, do tarczy oddalonej o 50 metrów od stanowiska. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali przedstawiciele Ligi Obrony Kraju, pani Jadwiga Rusinek i Ewa Karczewska oraz pan Stanisław Kant. Z ramienia Urzędu Miejskiego w Kcyni opiekę sprawował pan Ryszard Hanioszyn, który był jednocześnie głównym organizatorem. Zajęcia przeprowadzono w ramach realizacji podstawy programowej z edukacji dla bezpieczeństwa.

Dla młodzieży były to ciekawe zajęcia, które w przyszłości być może zaowocują rozwojem zainteresowania strzelectwem sportowym.

Materiał: Rafał Jankowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)