Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

14 września 2021

Uczniowie „Staszica” wzięli udział w konferencji. Ich wystąpienie było świetne

fot. pow.

fot. pow.

Troje wolontariuszy z Zespołu Szkół im. S. Staszica# Zosia Niedbała, Zuzia Gajewska i Mikołaj Wnuk dzięki swojemu projektowi „Pomagamy – odpowiedzi specjalistów na trudne pytania młodzieży”, który zrealizowany został przy współpracy z panią psycholog Dobrosławą Jedynak i z panem socjoterapeutką Arkadiuszem Szczepańskim przy wsparciu pani pedagog Małgorzaty Sass – Jakóbczyk, otrzymało zaproszenie na VIII Ogólnopolską Konferencję Uzależnienia – Polityka , Nauka, Praktyka.

Profilaktyka ryzykownych zachowań, która odbyła się w Warszawie w dniach od 6 do 8 września bieżącego roku. Wolontariusze poproszeni zostali do zaprezentowania swojego projektu szanownemu gronu naukowców i praktyków związanych z profilaktyką ryzykownych zachowań. W trakcie wystąpienia wolontariusze wykazali się pełnym profesjonalizmem przygotowując prezentację oraz naturalnością i opanowaniem w opisywaniu projektu. Głos w czasie wystąpienia zabrała również pani psycholog Dobrosława Jedynak, która wspierała młodzież dobrym słowem i pozytywną energią. Młodzież świetnie poradziła sobie z pytaniami, które zadawane były przez specjalistów po zaprezentowaniu i opisaniu projektu. Wystąpienie zostało bardzo dobrze odebrane przez uczestników konferencji a gratulacjom nie było końca.

Materiał: Monika Daniel - Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)