Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

21 maja 2023

Uczestnikom projektu dopisuje pogoda. Młodzież na stażach w Grecji

fot. powierzone

fot. powierzone

Niezwykle atrakcyjnie mijają kolejne dni pobytu młodzieży z #ZSCKR w Samostrzelu na stażach zawodowych w Grecji.

W środę, 17 maja stażyści odwiedzili stadninę koni Klementini. Tutaj mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu hodowli i pielęgnacji różnych ras koni. Dodatkowo, podczas zajęć spróbowali jazdy konnej. Wszystkim pobyt w Klementini bardzo się podobał, szczególnie ze względu na bliski kontakt ze zwierzętami, nie tylko końmi, ale także osłami i kozami. Tego samego dnia po południu, uczniowie udali się w rejs statkiem pirackim po Zatoce Termajskiej i podziwiali piękne miasto Saloniki z innej perspektywy. Następnego dnia, w czwartek przyglądali się starannej pracy groomera w „House of paws”. Oprócz praktycznych czynności oczywiście był też czas na tulenie i głaskanie czworonożnych pupili. Podczas kolejnego popołudniowego zwiedzania Salonik dotarli najpierw do Białej Wieży, symbolu miasta, a następnie do Muzeum Kultury Bizantyjskiej, w którym zetknęli się z przedmiotami prezentującymi życie w epoce bizantyjskiej. W piątek uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych i przeprowadzonych przez pracowników Dog Academy Training Center, gdzie zaznajomili się z tajnikami treningu psów. Mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie.

Ten dzień zakończyli pobytem w kawiarni Sky Line, znajdującej się w obrotowej wieży, skąd przy smacznych deserkach podziwiali panoramę miasta.

Przez ostatnie dni uczestnikom projektu dopisuje pogoda, co dodatkowo wpływa na dobre samopoczucie i wyśmienite humory.

Materiał: Natalia Dobrowolska, Zuzanna Doberstein, Zuzanna Sroka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)