Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2022

Uciążliwie zadymienie. Za rozpalone ognisko mężczyznę ukarano mandatem

fot. SM w Nakle

fot. SM w Nakle

Pomimo wielu apeli Straży Miejskiej Nakło nad Notecią dotyczących zakazu spalania odpadów i # wypalania traw, w dniu 10.06.2022 roku na stanowisko Dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie mieszkańca naszej gminy dotyczące uciążliwego zadymienia terenu na jednej z działek naszego miasta.

Skierowany w ten rejon patrol ujawnił ognisko w którym spalane były resztki roślinne, folie, opakowania po artykułach spożywczych oraz przedmioty emaliowane. Sprawca tego wykroczenia został ukarany wysokim mandatem karnym i w obecności strażników miejskich ugasił ognisko.

materiał: Agnieszka Warmke SM w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)