Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2022

Tymoteusz został radnym i parlamentarzystą. Pierwsze posiedzenie już za nim

fot. powierzone

fot. powierzone

Tymoteusz Sobczak z I Liceum Ogólnokształcącego w # Nakle nad Notecią radnym I Kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz parlamentarzystą Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej.

Młodzieżowy Sejmik Województwa jest odpowiednikiem Sejmiku Województwa. Posiada on głos doradczy i opiniotwórczy w sprawach dotyczących młodzieży, którymi zajmuje się Sejmik Województwa. Młodzieżowy Sejmik może również wykazywać własne inicjatywy dotyczące inwestycji oraz wydarzeń na terenie województwa. Zadaniem Sejmiku jest promowanie idei samorządowości oraz działalności młodzieżowej na terenie swoich miast, gmin, czy powiatów. Tymoteusz jest jedną z dwóch osób reprezentujących nasz powiat w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego, który liczy 30 osób. Kadencja radnych jest dwuletnia, a pierwsza sesja odbędzie się 20 czerwca 2022r. Sesje odbywać się będą w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Tymoteusz jest również parlamentarzystą w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest jedną z sześciu osób reprezentujących nasze województwo w parlamencie, który liczy 106 osób. Pierwsze posiedzenie obecnej kadencji Parlamentu Młodych RP odbyło się w dniach 5-6 czerwca br., jednakże posiedzenie było już tylko zwieńczeniem prac trwających przez kilka tygodni. Praca parlamentarzystów rozpoczęła się od pracy w swoich klubach, kole lub samodzielnej pracy w ramach pisania projektów uchwał. Następnie projekty rozpatrywane były na parlamentarnych komisjach i dopiero po niejednokrotnie długotrwałych dyskusjach trafiały pod obrady parlamentu. Każdy parlamentarzysta mógł złożyć swoje poprawki do projektów uchwał. Posiedzenie parlamentu w formie on-line składało się z przemówień przedstawicieli Prezydenta RP, KPRM oraz klubów parlamentarnych. Pod koniec pierwszego dnia obrad rozpoczęło się procedowanie projektów uchwał zakończone dopiero dnia następnego.

Kadencja parlamentarzysty trwa rok, a następne posiedzenie odbywać się będzie w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.
Warto nadmienić, że Tymoteusz w tym roku szkolnym został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu o Senacie RP i zdobył indeks na Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

materiał: Violetta Hejza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 20 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)