Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Tylko punkt w Barcinie. Remis nie jest satysfakcjonujący

Wyjątkowo źle dla Szubinianki ułożył się ligowy mecz #piłkarski w Barcinie. Zaledwie po kilku minutach gospodarze prowadzili 2:0. Przyjezdni gonili i dogonili, ale wyprzedzić nie zdołali. Drużyny podzieliły się punktami. Biorąc pod uwagę wysokie zwycięstwo odniesione przez szubinian wiosną, remis nie jest satysfakcjonujący.

Trener szubińskiego zespołu znów nie miał do dyspozycji kilku z kluczowych graczy. Niestety chyba musimy się nastawić, że już mieć nie będzie. Młodzież się zgrywa, ale to wymaga czasu. A punkty uciekają.

Mecz jeszcze na dobre się nie zaczął, a miejscowi już prowadzili. I to za sprawą nie kogo innego, tylko Konrada Polawskiego. A żeby tego było mało, w 9` w polu karnym faulował Przemysław Pawlak. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, którego gospodarze wykorzystali bez najmniejszych skrupułów. Po chwili przyjezdni próbowali odpowiedzieć, ale w bramce dobrze zachował się doskonale nam znany Jacek Paszkiewicz. Minął kwadrans od pierwszego gwizdka sędziego i goście strzelili bramkę kontaktową. Konkretnie Bartosz Musiałek, po dośrodkowaniu Marka Gwita. Do przerwy stroną dominującą pozostali szubinianie, ale za ciosem nie poszli i schodzili do szatni przy niekorzystnym wyniku. Miało się to zmienić po przerwie.
I tak się stało, ale bardzo późno. A zanim do tego doszło, było bardzo nerwowo. Szubinianie chcieli, ale chyba za bardzo, bo z ich akcji ofensywnych nic konkretnego nie wynikało. Rywali natomiast cieszyły szybko upływające minuty. I tak dotrwali do końca regulaminowego czasu gry. Sędzia doliczył sporo, bo pięć minut. W pierwszej z nich podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego doprowadzili do remisu. Punkt przyjezdnym dał wprowadzony na boisko po przerwie Kacper Wojciechowski. Szubinianka tylko, a może aż, zremisowała w Barcinie.

Po tym meczu Szubinianka ma na koncie cztery punkty, tyle co Pałuczanka Żnin i Zagłębie Piechcin. Póki co nikt nie ma mniej.
– Mimo remisu bardzo cieszy postawa drużyny, która potrafiła odrobić straty przy nie najlepszej dyspozycji arbitra w kluczowych momentach. Przygotujemy się teraz do kolejnego meczu derbowego – podsumowuje trener Szubinianki Wiesław Stepczyński.

– Świetna była druga połowa w naszym wykonaniu. Niestety bardzo przespaliśmy początek tego spotkania. Szkoda, że tak szybko straciliśmy dwa gole. Cieszy postawa chłopaków, nie załamaliśmy się i graliśmy do samego końca. Byliśmy bardzo blisko trzech punktów. Już teraz interesuje nas kolejny mecz derbowy z Pałuczanką Żnin – ocenia Paweł Jakubowski.
– Przed meczem każdy wynik wydawał się realny. Po obu zespołach spodziewano się lepszego startu sezonu, więc każdemu był potrzebny komplet punktów. W pierwszej połowie zdecydowanie byliśmy lepsi, po przerwie zagraliśmy bardziej defensywnie. Mimo to mieliśmy swoje okazje, którymi powinniśmy zamknąć mecz. Nie wykorzystane okazje zemściły się w najgorszy sposób i zwycięstwo uciekło nam w doliczonym czasie gry -- komentuje w tym sezonie występujący w szeregach barcinian Jacek Paszkiewicz. Zapytany o to, jak mu się grało przeciwko Szubiniance, odpowiada: – Mecz przeciwko byłej drużynie to coś ciężkiego do opisania. Przed meczem miła atmosfera, jednak po gwizdku sędziego przyjaźnie trzeba odstawić na bok i walczyć o wygraną. Tym bardziej, gdy prowadziliśmy, czułem rosnącą frustrację w szeregach Szubinianki. Po końcowym gwizdku znów było czuć, że był to mecz przyjaźni.

Skład Szubinianki:
Przemysław Pawlak, Marek Gwit (85` Dominik Kujawa), Paweł Jakubowski, Konrad Zawidzki, Jacek Wypych (65` Jakub Spychała), Igor Jakubowski (79` Paweł Polkowski), Filip Borowski (65`), Norbert Gorajewski, Kamil Ośka (46` Kacper Wojciechowski), Paweł Kujawa ( 72` Mikołaj Jerzakowski) i Bartosz Musiałek.
A już w najbliższą sobotę punktualnie o godzinie 15:00 w Szubinie rozpocznie się mecz pomiędzy Szubinianką a Pałuczanką Żnin. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że emocje są gwarantowane.