Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2022

Trzydniowa wycieczka do Kotliny Kłodzkiej. To byly dni pełne wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach od 7. do 10. czerwca 2022 uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 2 byli na # wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej.

Pierwszego dnia, mimo padającego deszczu, zwiedzali urokliwe Kłodzko. Już wtedy ich serca skradł pełen energii, dowcipny, rozśpiewany przewodnik Tadeusz, który towarzyszył im  w górskich wędrówkach. Po zakwaterowaniu i nieodzownym zwiedzeniu pokojów kolegów, uczniowie dokonali krótkiego rekonesansu okolicy.

Nazajutrz, jak przystało na porządnych piechurów, ruszyli na Szczeliniec. Tam cieszyli oko niezapomnianymi widokami. Przeciskanie się przez szczeliny dostarczyło im wiele radości. Nieco zmęczeni ruszyli do Skalnego Miasta w Czechach. Była to prawdziwa uczta dla ducha i wyzwanie dla nóg. Niezwykłe formacje skalne zapewne na długo pozostaną w pamięci uczniów. Przewodnik Tadeusz barwnie opowiadał o tym, co młodzież oglądała. Starał się zarazić wszystkich swoją pasją do gór. Wieczorem na uczniów czekała pierwsza niespodzianka – wyjście na kręgle.
           

Kolejnego dnia młodzi ludzie wraz z opiekunami wchodzili na Górę Igliczną, podziwiali wodospad Wilczki. Masyw Śnieżnika przywitał ich deszczem, pożegnał zaś słońcem. Zmęczeni wrócili do hotelu, aby po obiadokolacji udać się na dyskotekę. To była druga niespodzianka. Po udanej zabawie udali się na zasłużony odpoczynek.

W piątek po śniadaniu, spakowani, wsiedli do autobusu i ruszyli w powrotną podróż. Po drodze zwiedzili słynną kopalnię złota. Zaopatrzeni w pamiątki dotarli do Nakła. Tam już czekali na nich stęsknieni rodzice.

materiał: Wioletta Jasińska, Magdalena Bzdawka, Monika Stachowska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)