Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Trzy siostry, wojna i miłość. Panie omówiły powieść Ałbeny Grabowskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w # Ślesinie poświęcone było powieści Ałbeny Grabowskiej „Rzeki płyną, jak chcą”.

Fabuła została osadzona w czasach I wojny światowej i opisuje realia codziennego życia sióstr: Klary, Róży i Amelii. Panny Terechowiczówny prezentując różne charaktery i odmienne spojrzenie na świat, zmagają się z burzliwymi przeciwnościami losu, jakie niesie ze sobą wojna.

To opowieść o rozterkach i troskach, która wciąga, momentami też wzrusza i zaskakuje. W opinii czytelniczek zakończenie książki było nieco rozczarowujące i niejasne.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 25 października o godz. 14:00, a tematem będzie książka Piotra Oczki „Pocztówka z Mokum. 21 opowieści o Holandii”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Justyna Widawska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)