Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 listopada 2020

Trwa rewitalizacja zabytkowego parku. Do zrobienia jest sporo

fot. MM

fot. MM

Do połowy maja przyszłego roku potrwają prace w parku w Witosławiu. Powstaje tam #bowiem „centrum aktywizacji społecznej”.

Na to zadanie gmina otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w kwocie nieco ponad 1 545 211 zł, a łączny koszt prac wyniesie 2 228 745 zł. Prace wykonuje wyłoniona w przetargu firma - SOLO DUO Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Nadzór inwestorski nad realizacją zadania pełni natomiast firma - Obsługa Inwestycji Jacek Jankowiak, za co otrzyma wynagrodzenie w wysokości 34 440 zł.

Plac budowy został przekazany w sierpniu bieżącego roku, jednak przez kilka miesięcy za wiele nie zrobiono. Tzw. centrum aktywizacji społecznej ma być gotowe do 14 maja przyszłego roku, czyli za pół roku, a prac do wykonania jest sporo.

Zabytkowy park w Witosławiu ma przejść dużą metamorfozę, by służyć lokalnej społeczności i stworzyć możliwość organizacji nowych wydarzeń społecznych. Utwardzone zostaną alejki parkowe, pojawi się także niezbędna infrastruktura tj. ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe) i siłownia zewnętrzna dla seniorów oraz tablice z ćwiczeniami ruchowym. Ponadto zaplanowano budowę boiska do siatkówki plażowej. Brzeg jeziora zmieni się w piaszczystą plażę. Powstanie wiata i drewniany podest przeznaczony na cele społeczne i edukacyjne. W parku staną lampy, a także miejska toaleta. Nie zabraknie roślinności.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Sprzedaż opon
Test amortyzatorów
Stół z blatem szklanym + krzesła
Produkty instax
od 37,90PLN
Szafy przesuwne
Budowa hal
Modne aranżacje
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)