Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Trwa budowa czterech bloków. Do zakończenia inwestycji został rok

fot. MM

fot. MM

190 mieszkań na wynajem powstaje obecnie na działce usytuowanej przy # ul. Mroteckiej w Nakle. Inauguracja prac budowlanych nastąpiła 28 lipca 2021 roku, a planowany termin ich zakończenia wyznaczono na dzień 31 sierpnia 2023 r. Jak wygląda plac budowy na nieco ponad rok przed oddaniem mieszkań do użytku?

Cztery pięciokondygnacyjne bloki liczące łącznie 190 mieszkań powstaną na północnej części miasta przy ul. Mroteckiej, dokładnie między osiedlem Władysława Łokietka a osiedlem „Pisarzy” najpóźniej do 31 sierpnia 2023 r. Ponadto teren inwestycji sąsiaduje również z ogródkami działkowymi, jednakże jest on w naturalny sposób oddzielony od otaczającej zabudowy poprzez lekkie wyniesienie terenu, drzewa oraz ciek wodny, który otacza projektowane osiedle od strony południowo–zachodniej. – Średniowysokie budynki będą się od siebie różniły rozmiarem. W skrajnych częściach działki powstaną dwa mniejsze, jednoklatkowe bloki, a pomiędzy nimi dłuższe dwuklatkowe z większą liczbą mieszkań. Na terenie osiedla powstanie plac zabaw, 190 miejsc postojowych, a także wiaty rowerowe – czytamy na stronie internetowej inwestora rządowego programu PFR Nieruchomości S.A.

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje dotyczące mieszkań, to będą one miały zróżnicowane metraże – począwszy od liczących ok. 30 m kawalerek pod przeszło 70–metrowe M4. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie podstawowym. Aktualny stan zaawansowania prac obrazują załączone do artykułu zdjęcia.

Sam program Mieszkanie Plus – co warto podkreślić, jest programem rządowym, opartym na pieniądzach z Budżetu Państwa. Za realizację inwestycji odpowiada tutaj Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomość. Program Mieszkanie Plus będzie oferował potencjalnym najemcom mieszkania za czynsz rynkowy – czynsz, który będzie mógł zostać jednak obniżony w ramach ustawy mieszkanie na start. Wykonawcą inwestycji w Nakle jest bydgoska firma PW Lech, która znana jest chociażby z budowy nakielskiej pływalni Naquarius.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (30)

  PRO, w dniu 04-08-2022 12:14:49 napisał:

  Pewnie i tak będą to mieszkania "Ukrainiec+".

  odpowiedz

  • 3 (27)

  Internautka, w dniu 04-08-2022 12:32:20 napisał:

  Dla zwykłych ludzi to nie ma tylko do wybranych. Pewnie już są pozajmowane

  odpowiedz

  • 5 (15)

  Wypasacz świń, w dniu 04-08-2022 14:17:59 napisał:

  To są "biedaprojekty" Wyglądają jak slamsy.Widać,że oszczędzono dosłownie na wszystkim.Kontenery socjalne prezentują się zdecydowanie lepiej.Co do terminowości-to życzę powodzenia aby w ciągu 12 miesięcy oddać"to coś" pod klucz.

  odpowiedz

  • -4 (20)

  Mieszkańcy , w dniu 04-08-2022 14:18:54 napisał:

  Co za jad. Nawet się nabór nie rozpączął. Czasem czytam komentarze i nie wierzę.

  odpowiedz

  • 8 (20)

  PATEREK, w dniu 04-08-2022 14:59:22 napisał:

  A GDZIE LEWOSKRĘT NA RYNKU !!!!!!!!!

  odpowiedz

  • -1 (7)

  martynka stara panna, w dniu 04-08-2022 15:34:53 napisał:

  super

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Lokol, w dniu 04-08-2022 16:02:42 napisał:

  Ci jest z tymi oknami?? Nie można było pościć w lini?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  do świni, w dniu 04-08-2022 16:31:53 napisał:

  Przecież oni to ledwo zaczęli budować, a już tyle wybudowali. Także spokojnie w rok zdazą.

  odpowiedz

  • 7 (15)

  instalator, w dniu 04-08-2022 17:16:20 napisał:

  Bez stresu...budowa toczy się w szybkim tempie . Pracuję tam to wiem. Żmije do piachu...dośc jadu

  odpowiedz

  • 1 (11)

  cv, w dniu 04-08-2022 17:17:06 napisał:

  P ierestrojka i S ocjale dla komuchów komunale pisowskie socjale

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Mig, w dniu 05-08-2022 17:23:05 napisał:

  Otwarcie będzie jak w Alternatywy 4 przyjedzie Pinokio z dziadkiem, szajbery i inne machery.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zenek, w dniu 07-08-2022 10:07:16 napisał:

  Kolejną patologię do miasta ściągną i będą opłacać jak zwykle bez konsultacji społecznych. Ciekawe, dlaczego nie wybudowali tego w Trzeciewnicy... Po co pozyskać fundusze i zapewnić mieszkańcą normalną pomoc medyczną żeby nie musieli w Bydgoszczy szukać pomocy. WSTYD !!! Tylko sobie dobrze robią.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)