Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2021

Trwa akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Ciekawe zajęcia w szkołach

fot. IAS w Bydgoszczy

fot. IAS w Bydgoszczy

Nabiera tempa kolejna edycja akcji edukacyjnej prowadzonej przez# Krajową Administrację Skarbową, skierowanej do najstarszych uczniów szkół podstawowych i wszystkich uczniów szkół średnich.

Spotkania mają uzmysłowić młodzieży z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się udział w grach hazardowych oraz jak dostrzegać i przeciwdziałać problemom wynikającym z hazardowego uzależnienia.

Od tego roku szkolnego akcja prowadzona jest pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!".

W ostatnich dwóch tygodniach pracownicy i funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS odwiedzili między innymi: Szkołę Podstawową w Kcyni, w Kołaczkowie, w Grucie oraz Grupie, a także Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu.

W spotkaniach w trakcie których szczególnie zwracano uwagę na problemy związane z nadmiernym korzystaniem i legalnością uczestnictwa w grach hazardowych, a także konsekwencjami prawnymi wynikającymi z udziału w nielegalnych grach, wzięło udział łącznie około 400 uczniów.

Doskonałym uzupełnieniem prelekcji, a jednocześnie elementem wzbudzającym największe zainteresowanie młodzieży były pokazy filmów i zdjęć z działań prowadzonych przez funkcjonariuszy kujawsko-pomorskiej KAS, wymierzonych w przestępczość hazardową.

Młodzież, która niezwykle aktywnie włączała się w dyskusję relacjonując często własne doświadczenia, odebrała zajęcia z dużą aprobatą i zrozumieniem

Dlatego przypominamy, że udział w prowadzonej do końca czerwca 2022 r. akcji, może wziąć każda zainteresowana szkoła podstawowa lub średnia. Wystarczy wysyłać zgłoszeniena adres edukacja.ias.bydgoszcz@mf.gov.pl.

Zapraszamy!

Materiał: Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (7)

    Goj, w dniu 21-11-2021 17:28:21 napisał:

    Ale państwowy hazard lotto, zdrapki są w porządku i to już nie hazard i można reklamować nawet w TV.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Jagr masło
5,33PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Fotobombki
19,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)