Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

"Tanecznym krokiem przez Polskę". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

Dnia 27 maja 2024 roku w Szubińskim Domu Kultury odbył się #Gminny Przegląd Tańców Polskich i Regionalnych „Tanecznym krokiem przez Polskę”.

Celem przeglądu była popularyzacja tańców polskich i regionalnych oraz stwarzanie dzieciom i placówkom możliwości zaprezentowania umiejętności tanecznych i choreograficznych. Na scenie zaprezentowało się 6 zespołów tanecznych z różnych placówek oświatowych z Gminy Szubin. Dwa pierwsze zespoły, które wystąpiły na scenie to grupa Motylki oraz Biedronki z Samorządowego Przedszkola Nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie. Jako trzecie zaprezentowały się dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze. Kolejno na scenie zatańczyły Stokrotki z Samorządowego Przedszkola Nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie. Następnie  dzieci 6 letnie z Przedszkola Niepublicznego SŁONECZKO w Szubinie. Jako ostatni zespół, wystąpiły dzieci z grupy  Motylki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Szubinie.

Nauczycielki przygotowujące dzieci do występu wykazały dużą inwencję w zakresie układów tanecznych i strojów.

Wśród zaprezentowanych tańców i układów tanecznych mieliśmy okazję zobaczyć: Zasiali górale, Kujawiaczek, Kujawiak, Krakowiak oraz Tańce Pałuckie: „Kukułeczko kukaj raz”, „ Niska chata”. Uczestnicy wzajemnie się dopingowali, nagradzali brawami poszczególne występy, a przy tym dobrze bawili.

Organizatorem Gminnego  Przeglądu Tańców Polskich i Regionalnych było Samorządowe Przedszkole Nr 3 w Szubinie przy współpracy  Szubińskiego Domu Kultury.

Po zaprezentowaniu umiejętności tanecznych i choreograficznych wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Materiał: Monika Dropińska, Helena Pakuła, Anna Kozłowska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)