Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 października 2021

Szubińskie liceum wzięło udział w projekcie. Zdobyli cenne doświadczenie

fot. pow.

fot. pow.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2b I Liceum Ogólnokształcącego w# Szubinie biorą udział projekcie e-Twinning pt.: ‘Kaleidoscope of our lives’.

Celem projektu jest przede wszystkim komunikacja w języku angielskim, ale także nabywanie wiedzy o literaturze, kinie czy przyrodzie. Uczniowie będą dzielić się swoimi opiniami i odczuciami poprzez wymianę korespondencji, zdjęć, filmów, a także podczas spotkań online z uczniami z Turcji, Włoch, Hiszpanii i Litwy. W tym tygodniu uczniowie wykonali logo oraz plakat projektu, a także przygotowywali prezentację dotyczącą naszego kraju i miejscowości.

Materiał: Edyta Klawińska - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)