Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

12 listopada 2020

Szubińscy szachiści w drużynie Libii. Zajęli drugie miejsce

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Akcja pod tytułem "Solidarność z ofiarami wojny" tak nam się spodobała, że tego #samego dnia dołączyliśmy do reprezentacji Libii w kolejnej lidze międzynarodowej الماراثون الذهبي العالمى. Tym razem drużyna Libya Chess Competition Team wywalczyła II miejsce. Szachiści I LO w Szubinie: Julia Rocławska, Konrad Hilscher, Sergiusz Braniewicz i Olaf Jagodziński stanęli zatem na podium. Do startu został także namówiony Piotr Szybowicz, który towarzyszył swoim uczniom.

III miejsce w zespole Libya Chess Competition Team wywalczył Olaf Jagodziński ze zdobytymi 15 punktami. Wyniki ligi الماراثون الذهبي العالمى: I miejsce Iraq Chess Team - Irak (348 punktów). Z tym zespołem nie mieliśmy dzisiaj szans. II miejsce Libya Chess Competition Team - Libia (146 punktów), III miejsce Yemen Team - Jemen (111 punktów), IV miejsce Arab World Team - Arabowie (95 punktów), V miejsce Zambia Team - Zambia (84 punkty), VI miejsce Yaser Sulimani - Arabia Saudyjska (72 punkty), VII miejsce فرسان بوبى فيشر- Arabowie (53 punkty), VIII miejsce Chess Club Of The South Of Ukraine And Friends - Ukraina (13 punktów), IX miejsce Golden Chess الشطرنج الذهبي- Arabowie (12 punktów), X miejsce Team Mozambique - Mozambik (0 punktów). A teraz nadszedł czas poszukania nowej wojny i klubu, który przyjmie gości z Polski.

Obecnie trwająca wojna domowa w Libii wybuchła 16 maja 2014 roku, która była poprzedzona poprzednią wojną domową z 2011 roku (15 luty-23 października), która zakończyła się obaleniem rządów Muammara al-Kaddafiego i zamordowaniem go przez rebeliantów, którzy byli wspierani przez siły NATO (głównie Stany Zjednoczone,Francja i Wielka Brytania) oraz przez takie organizacje terrorystyczne jak Ansar asz-Szari’a oraz Al-Kaida. Należy tu również dodać, że część libijskiej armii przeszła na stronę powstańców. Po zakończonej wojnie domowej,nowy rząd nie zdołał rozbroić rebelianckich bojówek podczas wojny domowej oraz powołać nowych sił zbrojnych, przez co sytuacja wewnętrzna była nadal niestabilna,na co może świadczyć fakt, że powołano dwa parlamenty: Powszechny Kongres Narodowy oraz Izbę Reprezentantów. W pierwszym z nich dominowali islamiści, zwolennicy fundamentalizmu religijnego.Natomiast w drugim laiccy politycy, optujący za umiarkowanym wpływem islamu na działalność państwa. Takie rozbieżności światopoglądowe, potęgowane przez tragiczną sytuację wewnętrzną szybko doprowadziło do sporu, który przerodził się w wojnę pomiędzy oboma parlamentami, wspieranymi oczywiście przez obce mocarstwa. Izba Reprezentantów wspierana jest przez takie państwa jak Egipt, Arabia Saudyjska, Jordania tudzież Rosja. Natomiast Powszechny Kongres Narodowy, przekształcony później w Rząd Jedności Narodowej wspierany jest przez Katar, Sudan i Turcję. Należy również uwzględnić fakt, że do wojny domowej dołączyło również Państwo Islamskie,które kontroluje część wybrzeża nad Zatoką Wielkiej Syrty.

Materiał: Konrad Hilscher, I LO Szubin

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • -13 (13)

  Włościanka, w dniu 12-11-2020 16:23:30 napisał:

  Drużyna w drużynie? Pod hasłem solidarności? A gdzie solidarność z rodakami. Może tak byście młodzi okazali solidarność z własnymi dziadkami okradzionymi przez państwo na książeczkach mieszkaniowych-1mln. osób. Po co szukać daleko ofiar; w Polsce jest ich najwięcej! A solidarność z ofiarami kołchozów? A właścicieli polisolokat? A NFI. A OFE. Połowa Polaków ukrzywdzona, sponiewierana, okradziona a dzieci i wnuki ofiar płaszczą się przed Arabami!

  odpowiedz

  • 9 (13)

  uczeń, w dniu 12-11-2020 23:35:09 napisał:

  Jak widać szanowna Pani kompletnie nie orientuje się w działalności młodzieży w tej szkole. Proszę uważać na swoje niesprawdzone wypowiedzi, gdyż są one w stosunku do nas dyskryminujące. Tak się składa, że zorganizowaliśmy już dziesiątki zawodów patriotycznych, niepodległościowych i solidarnościowych, dotyczących Polski. Młodzież brała udział dla przykładu w corocznych turniejach szachowych: "Powstania Wielkopolskiego – Pociągu Pancernego Danuta", "Święta Niepodległości", "Bitwy Warszawskiej, "II Wojny Światowej", "Konstytucji 3 Maja", "Chrztu Mieszka I" i wielu innych. Skoro tyle razy zajmowaliśmy się tematyką narodową i sytuacją Polaków, uczniowie mają także prawo zwrócić uwagę na problemy zapomniane przez współczesny świat.

  odpowiedz

  • 7 (9)

  :), w dniu 12-11-2020 23:49:36 napisał:

  Szacowna Pani Włościanko. W szkole działa ratownictwo medyczne. Jeśli Pani zasłabnie na ulicy, uratują Panią przeszkoleni uczniowie LO, którzy zajmują się starszymi. Proszę nauczyć się szacunku. A gdzie dziękuję ?

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Szubiniak , w dniu 12-11-2020 23:53:59 napisał:

  Nasze dzieci i wnuki wolą się jednak solidaryzować z arabami dlatego że tamte kraje jednak mają w swoim zanadrzu wartości o wiele bardziej słuszne niż nasza zepsuta demokracja. Pokolenie po 45 roku zgotowało Polsce gówno w jakim teraz żyjemy. Kolejne pokolenie pozwoliło na spotkanie w Magdalence i utworzenie bandy czworga i ślepe wierzenie w wolne i uczciwe wybory okrągłego stołu. A następne mądre i inteligentne pokolenie wychowane przez tamte poprzednie skazało nas na wieczny POPiS i wszystkie postulaty dyktowane przez szkołę franfurcka. Współczesna młodzież ma dość życia w państwie z kartonu i solidaryzuje się z tymi którzy mają chociaż o coś walczyć i mają szansę wyjść z gówna w przeciwieństwie do waszego pokolenia ludzi którzy wiecznie narzekają na wszystko. Musimy naprawiać wasze błędy

  odpowiedz

  • 6 (8)

  :), w dniu 13-11-2020 00:01:01 napisał:

  Przepraszam najmocniej, ale my się nie solidaryzujemy z Arabami tylko z ofiarami wojny - mordowanymi ludźmi.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  :), w dniu 13-11-2020 00:05:52 napisał:

  Pytanie czy takie osoby jak Włościanka potrafią czytać ze zrozumieniem. Pełno wszędzie nie merytorycznych komentarzy To raczej plaga na Szubin 24.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  czytelniczka, w dniu 13-11-2020 00:14:49 napisał:

  Zawsze to Pani może wyjść z inicjatywą solidarności dla rodaków... skoro młodzież według Pani nie potrafi !!!

  odpowiedz

  • -6 (6)

  Włościanka, w dniu 13-11-2020 14:39:37 napisał:

  No cóż; uderz w stół... Co za zgodność i bzdurność komentarzy. Jakieś kłamstwa na tematy polskie. Szubiniak bredzi o pokoleniach; a to o czym pisze to tylko potomkowie krasnoarmiejców to oni się obłowili i okopali kosztem Polaków.. Ja piszę jasno o krzywdzonych Polakach i braku jakiejkolwiek reakcji na ich nędzę. Tylko bla, bla, bla. Niech młodzież odpowie czy zajmowała się ludźmi o których piszę. Dorzucę jeszcze od Morawieckiego 500 domów dla Mosulu i obietnice domów dla Libanu! A 30 tys. Polaków bezdomnych, w naszym klimacie to śmierć! 100 euro co miesiąc dla 50 tys. żydów w Izraelu? Szkoły uczą płaszczenia się przed obcymi nacjami. Wstyd i hańba!

  odpowiedz

  • -6 (6)

  Włościanka, w dniu 13-11-2020 14:53:02 napisał:

  Szubiniaku, Wasze dzieci i wnuki lubią Arabów bo to też Semici. Ale wartości tych ludzi to zdobycie socjalu u Niemców. No i po rozmnożeniu szariat - oczywiście. A naszego pokolenia jako takiego nie ma. Są przywiezieni na czołgach twórcy żydokomuny obecnie dumnie zwanej Polin Wasi przodkowie i my udręczona okradziona ludność polska. Są dwa plemiona Polacy w nędzy i opływający we wszystko Polinezyjczycy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -4 (4)

  Włościanka, w dniu 14-11-2020 13:24:00 napisał:

  Ale właśnie występowanie pod obcym szyldem , propagującym obcą kulturę jest polityką. Polak występuje jako Polak i basta. Ewentualnie jeśli przynależy do innej nacji to oczywiście tu i tu ma prawo zaistnieć. Sławni sportowcy sprzedają się za wielką kasę do obcych klubów, to jest chciwość. Po prostu złości mnie bezinteresowne podlizywanie się. Lenin nazywał takich; pożyteczni idioci?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Meble pokojowe
Budowa magazynów
Meble łazienkowe
Blacharstwo
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Jadalnia / pokój dzienny
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)