Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Szczypiornistki z Kcyni na turnieju we Włocławku. „Będziemy walczyć.”

fot. MLUKS Orlik Kcynia

fot. MLUKS Orlik Kcynia

Szczypiornistki MLUKS Orlik Kcynia w niedzielę wzięły udział w# turnieju piłki ręcznej we Włocławku.

W "LEADERTECH CUP 2021" udział wzięło pięć drużyn: Drwęca Nover Lubicz (1 liga), Pyrki Poznań (2 liga), KPR Białystok (2 liga), Junak Włocławek (2 liga) oraz nasz trzecioligowy zespół. Rywalizacja z mocnymi drużynami, zawsze jest cennym doświadczeniem. Wygraliśmy jedno spotkanie i ponieślismy trzy porażki. Najważniejsze jest ogrywanie sie przed czekającym nasz sezonem. Widzimy co funkcjonuje dobrze a co jeszcze możemy poprawic. Będziemy walczyć.

Skład: Aleksandra Puławska (br), Natalia Kramer (br), Natalia Grzegorek, Maja Michalska, Julia Zwolak, Julia Rybak, Maria Kutka, Daria Walentowska, Kinga Wiśniewska, Marta Wilczyńska, Kinga Chełminiak, Martyna Popielarz, Martyna Śliwińska. Trener Bartek Łyszczarz.

Materiał: Bartosz Łyszczarz - MLUKS Orlik Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)