Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe?

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Czwarta fala pandemii cały czas przybiera na# sile. Eksperci jednoznacznie wskazują, że najlepszym sposobem na walkę z koronawirusem są szczepienia. Powinny być obowiązkowe?

Mimo ciągle rosnącej liczby nowych zakażeń, zwiększającej się liczby osób chorych na Covid-19 w szpitalach nadal część społeczeństwa nie chce przyjąć preparatu przeciwko Covid-19. Rządzący przygotowali wiele akcji, które miały przekonać Polaków do zaszczepienia się. Przez okres wakacyjny odbywały się festyny szczepienne organizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Przeprowadzono też m.in. loterię szczepionkową, przez gminy jeździł tzw. szczepionkobus. Niestety, nie zawsze okazywały się skuteczne. 

Wiele osób wskazuje, że szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe. Część społeczeństwa chce, aby rządzący wprowadzili dodatkowe obostrzenia dla osób niezaszczepionych.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie. Opinią można się również podzielić w komentarzu.

Ankieta

Szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe?

  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdaniaOceń artykuł: 2 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (25) Zgłoś naruszenie zasad

    • -17 (39)

    Gienek, w dniu 25-11-2021 11:28:17 napisał:

    W obecnej sytuacji uważam, że tak bo wówczas odpowiedzialność za ewentualne skutki uboczne spoczywa na tym, który ten obowiązek nakłada. Aktualnie zmusza się bowiem do szczepień zamiast nałożyć taki obowiązek. A wirus się szerzy bo szczepieni, którzy są zakażeni a nie mieli testów chodzą i roznoszą wirusa.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 14 (34)

    Mariusz, w dniu 25-11-2021 12:08:34 napisał:

    Nigdy

    odpowiedz

    • 28 (44)

    Iga, w dniu 25-11-2021 12:13:02 napisał:

    Jeśli ktoś się zaszczepił to czego się boi przecież szczepionka cud go chroni w tz.poprzedniej fali bez szczepień najwyższy przyrost był 27000tys a teraz już mamy ponad 28000tys i będzie więcej ! Więc cud działa czy nie?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 11 (21)

    69, w dniu 25-11-2021 12:13:37 napisał:

    Gienek weź koło i wiesz co z nim zrób.. ale tak porządnie ok ?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 14 (22)

    Oto, w dniu 25-11-2021 13:01:49 napisał:

    Jak dadzą mi gwarancję i podpiszą że nic nie będzie to niech jest, ale niestety nikt takiego czegoś nie podpisze. Więc niech się gonią

    odpowiedz

    • 1 (11)

    niebaćpis, w dniu 25-11-2021 14:37:44 napisał:

    Powinny być dobrowolne, tak jak dobrowolne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Łamiesz, dostajesz mandat. Do Igi: 27000tys, to 27mln jakby co, nie ma za co...

    odpowiedz

    • 21 (31)

    Miras, w dniu 25-11-2021 15:05:50 napisał:

    No właśnie nie rozumiem tego hejtu osób zaszczepionych na tych niezaszczepionych. Skoro szczepienia są tak rewelacyjne i chronią to czego się boicie? W końcu jesteście bezpieczni a od osób które tego nie chcą to się odwalcie. Niech każdy żyje swiom życiem. Jak ktoś chce nosić maske niech nosi jak ktoś chce nosić wiadro na głowie niech nosi. Skoro szczepinia miały nas zbawić wiec nie widzę powodu żeby Ci którzy się szczepili i są bezpieczni mieli mieć jakiś pretensje do tych ktorzy nie chcą tego preparatu i to jest proste. i każdemu zdrowka czy zaszczepiony czy nie.

    odpowiedz

    • 18 (30)

    Rumun, w dniu 25-11-2021 15:28:17 napisał:

    Skoro szczepionki tak bardzo chronią to tych co już z nich korzystali nie powinni leczyć na covida w szpitalach bo już raz koszty ich szczepień społeczeństwo poniosło. Ponad 50% społeczeństwa zaszczepionych a statystyki gorsze niż rok temu. O co w tym chodzi?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • -18 (42)

    Tylkoszczepionka, w dniu 25-11-2021 15:46:15 napisał:

    Niezaszczepieni powinni podpisać oświadczenie,że w razie zachorowania zapłacą za koszty leczenia. Bo skoro zaszczepiony łagodnie przechodzi to nie musi korzystać ze specjalistycznego sprzętu i tym samym nie naraża państwa na koszta.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 14 (22)

    kk, w dniu 25-11-2021 17:44:05 napisał:

    Do "Tylkoszczepionka" puknij się w głowę a dlaczego ja mam płacić za koszty leczenia? Co miesiąc odtrącają mi składki zdrowotne i to duże pieniądze, więc dlaczego ja mam płacić a po za tym zaszczepiony przechodzi łagodnie?!Moja znajoma jest zaszczepiona i przechodzi covida jakby umierała i trzecią dawką już się nie chce zaszczepić. Więc nie gadaj bzdur

    odpowiedz

    • 6 (14)

    Lekarz, w dniu 25-11-2021 20:24:49 napisał:

    No właśnie znam kilka osób z bardo ciężkim kowidem w pełni zaszczepionych a w dodatku tyle działań niepożądanych po szczepiennymi i to w naszym powiecie oczywiście przychodnie nie zgłaszają nopow cyrk

    odpowiedz

    • 3 (3)

    Realista, w dniu 25-11-2021 22:39:43 napisał:

    Przymus szczepień na Covid-19 byłby ewidentną drogą prowadzącą do znamienia bestii - usuwaniu podpisu Boga z ludzkiego DNA.

    odpowiedz

    • 6 (6)

    Ahmed, w dniu 25-11-2021 23:27:37 napisał:

    Ciekawe jest paplanie, że niezaszczepieni powinni, w razie choroby płacić za leczenie. Czyli logicznie rozumując, za leczenie następstw nadużywania alkoholu też powinien płacić pijak, bo przecie nikt go nie zmuszał do picia? A alkoholizm to plaga i koszty leczenia wysokie. A za leczenie złamania kończyny i rehabilitację, gdy się lazło przez pasy patrząc w smartfona, też winni płacić połamani, bo przecie na własne życzenie leźli i patrzyli w telefon, nikt ich do tego nie zmuszał. Za leczenie następstw obżarstwa też płaćcie grubasy i cukrzyki, bo kto was zmuszał do jedzenia? Sami chcieliście to płaćcie. Logika lemingów i szczepanów jest porażająca. Szmaty na pysk bydło i do wyszczepiania marsz.

    odpowiedz

    • 7 (7)

    KOKO, w dniu 25-11-2021 23:37:26 napisał:

    To idźmy dalej, każdemu alkoholikowi wszyjmy esperal bo to też śmiertelna choroba, każdemu cukrzykowi dajmy glukozę na chama, każdemu potencjalnemu zawałowcowi natychmiast wszyjmy rozrusznik. Kurw.. ludzie czy Was pojeb.., Antyszczepionkowcy odpierd... się od zaszczepionych a zaszczepieni odpierd... się od tych niezaszczepionych. To jest nasza wolność i prawo wyboru

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (3)

    Drhouse, w dniu 26-11-2021 00:09:39 napisał:

    Wsadźcie sobie w trąbę wasze szczeponkę na wiosnè nowy wariant NU. Ja poczekam

    odpowiedz

    • 4 (4)

    Ty, w dniu 26-11-2021 09:37:40 napisał:

    Alfa, Beta,Gama ,Delta długa droga przed zaszczepionymi jeszcze troch szczepionek przed wami

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Olej Kujawski
8,99PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)