Dziś mamy 27 września 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

16 lipca 2021

Szczepienia przeciwko COVID-19 a osoby bezdomne. Internauta apeluje!

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Do naszej redakcji dotarła wiadomość od# mieszkańca Nakła. W swojej wypowiedzi poruszył temat szczepień osób bezdomnych. Treść poniżej.

Każdego dnia na bieżąco czytelnicy mają możliwość śledzić dzienne raporty związane z Covid-19 a także apele o szczepienia. Burmistrz również apelował, zwracał się do mieszkańców z prośbą o szczepienie. W całej tej historii gdzieś na uboczu pozostawieni są sami sobie osoby w kryzysie bezdomności, które jeszcze się nie zaszczepiły przeciwko covid-19. Głównie chodzi o osoby, które nie korzystają z przytulisk i tej szansy nie mieli. Czy władze miasta planują przeprowadzić taką akcję lub zaangażować Centrum Pomocy Społecznej w Nakle, straż miejską, policję?. W naszym mieście, w gminie takich osób nie brakuje. Warto pomagać.

Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 49 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (35)

  Magda, w dniu 16-07-2021 10:31:07 napisał:

  Pomysł Ok ale część osób po szczepieniu czuje się źle gorączkuje itd. Więc ok zaszczepią się i co dalej??? Moim zdaniem tu oprócz samego podania szzepionki trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem jeszcze tej kwestii.

  odpowiedz

  • -24 (32)

  ścigana, w dniu 16-07-2021 10:58:23 napisał:

  Zostaną zorganizowane łapanki. Pasuje?

  odpowiedz

  • -28 (46)

  Samozycie, w dniu 16-07-2021 12:21:01 napisał:

  Widać, że osoba co to napisała nie ma pojęcia o czym mówi. Pracuje z bezdomnymi i tak mają szeroko w czterech literach wszystko byle móc pić alkohol. Mogą mieć dach nad głową, ciepłe posiłki, czyste ubrania i mydło w zamian mają tylko nie pić i nie korzystają z tego, a co dopiero żeby chciały się zaszczepić, śmiech na sali. Kolego/ koleżanko oni wypiją spirytus po którym stracą wzrok byle się napić, nie boją się covida czy tego, że kogoś zarażą, regularnie chodzą z kupami w gaciach itd. PROSZĘ POMYŚL TROCHĘ ZANIM SIE WYPOWIESZ.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 18 (28)

  Marta, w dniu 16-07-2021 12:36:29 napisał:

  @Samożycie-człowieku tym wpisem dowiodłeś,że poziom twojej edukacji jest dokładnie taki jak poziom tego co byłeś w stanie wystukać na klawiaturze.Ja bym Ci nie powierzyła pracy nawet ze zwierzętami w schronisku a co dopiero z ludźmi.Wpierw popracuj nad sobą a potem myśl o pracy z ludźmi.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Koleś z Nakła , w dniu 16-07-2021 12:38:01 napisał:

  Alkoholizm jest przeciwwskazaniem do szczepienia.

  odpowiedz

  • -18 (22)

  Proste, w dniu 16-07-2021 23:47:33 napisał:

  Drogi internauto, zaszczepił es się i jesteś bezpieczny, nic Tobie już nie grozi. Jesteś odporny i przy ewentulanym zarażeniu będziesz miał co najwyżej katarek. Dlaczego się martwiszo innych?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 0 (0)

  Kyba, w dniu 17-01-2022 08:07:17 napisał:

  Najpierw szczepienia posłów wraz z rodzinami i wszystkich włodarzy później po kilku latach jak już nie będzie to eksperyment medyczny zobaczymy a jak na razie za dużo osób umiera po szczepieniu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa hal
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)