Dziś mamy 5 grudnia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

Szachowe zmagania Feniksa. Mroczę reprezentują dwa zespoły

fot. powierzone

fot. powierzone

19 listopada dwie drużyny szachowe Feniksa Mroczy rozpoczęły zmagania #w nowym sezonie IV Ligi Drużynowych Mistrzostw Regionu KPZSzach.

Jest to szczególny moment, ponieważ pierwszy raz w historii Mroczę reprezentują dwa zespoły: LUKS Feniks Mrocza I (skład seniorski) i LUKS Feniks Mrocza II (skład juniorski).

W pierwszej kolejce obie mroteckie ekipy zagrały ze sobą. Feniks I wystąpił w składzie: Edward Kulski, Jan Rosiński, Franciszek Skrzypiński, Bogdan Winkler, Franciszek Małek. W Feniksie II zagrali: Mirosław Kozielski, Michał Wieremiejko, Damian Bloch oraz Cezary Tajer. Na pierwszej desce Edward Kulski uległ Mirosławowi Kozielskiemu. Na drugiej szachownicy Jan Rosiński wygrał z Michałem Wieremiejko. Na trzeciej planszy Damian Bloch pokonał Franciszka Skrzypińskiego. Na czwartej desce Bogdan Winkler zremisował z Cezarym Tajerem. Natomiast na piątej szachownicy Franciszek Małek wygrał walkowerem z Jakubem Grędą.

Cały mecz drużynowo zakończył się remisem 2,5:2,5. Kolejne mecze ligowe oba mroteckie zespoły zagrają 3 grudnia.

Wyniki na szachownicach:

LUKS Feniks Mrocza I 2,5:2,5 LUKS Feniks Mrocza II

Edward Kulski 0:1 Mirosław Kozielski

Jan Rosiński 1:0 Michał Wieremiejko

Franciszek Skrzypiński 0:1 Damian Bloch

Bogdan Winkler 0,5:0,5 Cezary Tajer

Franciszek Małek +:- Jakub Gręda

Materiał: Ewa Karkowska, Jan Rosiński

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotobraz 30x40
52,00PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Konstrukcje stalowe
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)