Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2021

Szachiści Feniksa Mroczy zainaugurowali rozgrywki w nowym sezonie

fot. pow.

fot. pow.

14 listopada szachiści Feniksa Mroczy zainaugurowali rozgrywki# III ligi KPZSzach w sezonie 2021/2022.

W pierwszej kolejce mroteccy zawodnicy zmierzyli się na wyjeździe z drużyną MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie. Mroczanie wystąpili w składzie: Bogdan Winkler, Jan Rosiński, Ewa Karkowska, Mirosław Kozielski, Franciszek Skrzypiński. Na I szachownicy Bogdan Winkler uległ po dzielnej walce Mateuszowi Wójcickiemu. Ogromną niespodziankę na II szachownicy sprawił Jan Rosiński, który wygrał z dużo wyżej notowanym Jackiem Jesse. Warto podkreślić fakt, że Jacek Jesse jest najlepszym zawodnikiem w sępoleńskim zespole. Ponadto Jacek Jesse posiada kategorię szachową I++ a jego ranking FIDE na szachy klasyczne wynosi obecnie 1926 punktów. Dla porównania Jacek Jesse ma wyższy ranking FIDE od Jana Rosińskiego o 759 punktów oraz dużo wyższą kategorię szachową, co sprawia, że zwycięstwo Jana Rosińskiego w tej partii jest tym bardziej dużym sukcesem oraz bardzo miłą niespodzianką. Pokazuje to, że szachy są bardzo nieprzewidywalnym sportem. Na III szachownicy Ewa Karkowska minimalnie przegrała z Dariuszem Opermanem. Zawodniczka mroteckiej drużyny rozegrała bardzo dobrą partię i pokazała wspaniałego ducha walki. Ewa Karkowska wypracowała sobie dobrą pozycję w pojedynku z Dariuszem Opermanem, lecz w końcówce przeciwnikowi udało się uzyskać przewagę. Ewa Karkowska z pewnością zdobędzie jeszcze wiele punktów w lidze. Warto dodać, że Ewa Karkowska jest niezwykle ważnym ogniwem zespołu i wnosi sporo dobrego do drużyny. Na IV szachownicy bardzo dobre zawody rozegrał Mirosław Kozielski, który zremisował z Kazimierzem Dobrzańskim. Mroczanin zagrał dokładnie oraz skutecznie. Jest to z pewnością cenny remis, a także kolejne ważne punkty dla zespołu. Na V szachownicy debiut w rozgrywkach ligowych zaliczył utalentowany junior Franciszek Skrzypiński, który zmierzył się ze Stanisławem Stosikiem. Młody zawodnik Feniksa zaprezentował się całkiem dobrze i podjął ambitną walkę. Ostatecznie parta ta zakończyła się wygraną Stanisława Stosika, lecz należy podkreślić świetną postawę Franciszka Skrzypińskiego, który dzielnie walczył do końca. W całym spotkaniu punkty dla drużyny z Mroczy zdobyli Mirosław Kozielski oraz Jan Rosiński. Łącznie cały mecz zakończył się wygraną drużyny MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie 3,5:1,5. Następny mecz ligowy mroteccy szachiści rozegrają 28 listopada w Mroczy, a ich przeciwnikiem będzie zespół UKS Szachowa Dwójka Szubin.

Wyniki partii mroteckich szachistów w meczu z drużyną MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie:

Bogdan Winkler 0-1 Mateusz Wójcicki
Jan Rosiński 1-0 Jacek Jesse
Ewa Karkowska 0-1 Dariusz Operman
Mirosław Kozielski ½-½ Kazimierz Dobrzański
Franciszek Skrzypiński 0-1 Stanisław Stosik

Materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 57 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa magazynów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)