Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 października 2021

Święto Jabłka w „Donaldzie”. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw

fot. pow.

fot. pow.

28 września ustanowiony został Światowym Dniem Jabłka.

Z tej okazji Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego "Donald" uczestniczyły w uroczystych obchodach tego magicznego święta. Rankiem przedszkolaki przygotowały i upiekły ciastka francuskie z jabłkami, aby po południu te słodkie przysmaki mogły zagościć na rodzinnym pikniku. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Podczas wspólnego powitania zatańczono do piosenki "Małe czerwone jabłuszko". Pszczółki przy współudziale rodziców brały udział w konkurencjach sportowych, takich jak: "Bieg z jabłkiem na chustce", "Jabłko na łyżce", "Toczenie jabłka", "Slalom", "Podaj jabłko - tunel".

Zawody sportowe dostarczyły zarówno dzieciom, jak i rodzicom mnóstwa pozytywnej energii i wiele radości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawie kołowej "Wędrujące jabłuszka", podczas której musieli wykonywać różne ćwiczenia. Po zakończeniu części sportowej nadszedł czas na wspólny posiłek. Nasi mali milusińscy wraz z rodzicami mieli okazję zasmakować przygotowanych ciasteczek z jabłkami oraz innych piknikowych przysmaków. Zarówno dzieci jak i rodzice byli ogromnie zadowoleni z możliwości wspólnego spotkania się i poznania. Wszystkie Pszczółki za wspaniałą postawę i aktywność otrzymały pamiątkowe medale Rumianego Jabłuszka, a także dyplomy. Rodzice życzyli nam wielu podobnych okazji do tego typu spotkań integracyjnych.

Święto Jabłuszka obchodzone było także w pozostałych grupach przedszkolnych. Dzieci poznały budowę i cechy charakterystyczne tego owocu, wykonały sok jabłkowy, który następnie miały okazję skosztować, a także prace plastyczne poświęcone jabłku. Donaldziaki brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych z użyciem jabłek. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)