Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2020

Sukces ucznia szubińskiego LO. Weźmie udział w II etapie olimpiady

fot. A. Marchlewska

fot. A. Marchlewska

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie Dawid Sala, #Kamil Jakubowski oraz Piotr Wekwerth wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości, która odbyła się 30.10.2020r. Olimpiada cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gdyż w I etapie wzięło udział blisko 2400 uczestników.

Duży sukces w tym etapie olimpiady odniósł uczeń kl. IIc o profilu prawno-policyjnym Piotr Wekwerth, który bezbłędnie rozwiązał test wiedzy o prawie i wymiarze sprawiedliwości i tym samym zakwalifikował się do II etapu olimpiady. Należy podkreślić, że do kolejnego etapu przeszło jedynie 147 uczestników spośród niemalże 2400 startujących uczniów. II etap odbędzie się 15 grudnia 2020r. i będzie polegać na napisaniu eseju na jeden z przedstawionych tematów z zakresu prawa lub edukacji prawnej.

Już teraz trzymamy kciuki za Piotra, życząc mu dalszych sukcesów.

Materiał: A. Marchlewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)