Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2023

Sukces ucznia ZSCKR w Samostrzelu. Mikołaj Torochow finalistą olimpiady

fot. powierzone

fot. powierzone

W sobotę, 27 maja br. odbył się etap centralny XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w którym #Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu, w bloku produkcja roślinna, reprezentował uczeń klasy IV technikum rolniczego Mikołaj Torochow.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

W etapie centralnym, w bloku produkcja roślinna, rywalizowało 24 uczniów z całej Polski. Konkurujący ze sobą uczestnicy mieli do rozwiązania zadania testowe oraz praktyczne. Wyniki przeprowadzonych eliminacji centralnych oceniało jury składające się z pracowników dydaktycznych i naukowych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

Mikołaj ostatecznie wywalczył XV miejsce i tym samym został finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Do olimpijskich zmagań, uczeń przygotowywany był pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Bartłomieja Wojciechowskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Materiał: Bartłomiej Wojciechowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)