Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2022

Sukces braci Jagodzińskich. Zostali laureatami ogólnopolskich mistrzostw

fot. powierzone

fot. powierzone

Bracia Jagodzińscy z Miastowic # dwukrotnie zostali laureatami Ogólnopolskich Mistrzostw Ziemi Toruńskiej w Sachach Szybkich i Błyskawicznych 2022.

Zawody rozpoczęły się w ubiegłą sobotę w Toruniu i trwały dwa dni. Pierwszy dzień turnieju wyłonił zwycięzców w szachach szybkich. W kategorii do lat 18 wicemistrzem zawodów został Alan Jagodziński. Jego brat Olaf zajął trzecie miejsce. Z kolei w niedzielę wicemistrzostwo przypadło Olafowi, tym razem w szachach błyskawicznych. Alan zdobył trzecią pozycję. Młodzi mieszkańcy Miastowic od kilku lat reprezentują klub LKS Chrobry Gniezno.

Organizatorami zawodów byli: UKS OPP Toruń, Starostwo Powiatowe w Toruniu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dyrektorem turnieju był Tomasz Śliwicki.

materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 31 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)