Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2020

Stres na rozmowie kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna często wiąże się ze znacznym stresem u osoby ubiegającej się o pracę na danym stanowisku. Kandydaci nie zdają sobie zwykle sprawy, że# kilka prostych zabiegów pomoże im zwiększyć swoje szanse na dostanie pracy i zmniejszyć napięcie psychiczne. Warto się więc przyjrzeć, co powinno się zrobić przed rozmową kwalifikacyjną, aby odpowiednio się do niej przygotować.

Przygotowując się do rozmowy z potencjalnym pracodawcą, należy dokładnie przeczytać ogłoszenie, na które się odpowiada. Najlepiej zwrócić przy tym uwagę na sformułowania, które pojawiają się w anonsie i wynotować sobie kluczowe zwroty. Jeśli uda się je zawrzeć w liście motywacyjnym i poruszyć podczas rozmowy, pokaże się w ten sposób, że kandydat dokładnie zapoznał się z opisem stanowiska, o które się ubiega. W ten sposób aplikant wyróżni się od tłumu konkurentów, którzy często wysyłają identyczne CV i listy motywacyjne do wielu pracodawców.

Najlepiej, aby zastanowić się, w jaki sposób doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje kandydata sprawiają, że doskonale się on sprawdzi na danym stanowisku. Warto podkreślić, że zdobyte poprzednio umiejętności pomogą mu w wypełnianiu obowiązków związanych z danym typem pracy. Zamiast opowiadać o sobie w ładnie brzmiących, ale sztampowych ogólnikach, lepiej trzymać się konkretów.

Praca w sprzedaży dostarcza bezcennych umiejętności w promowaniu produktu lub usługi, oraz pomaga w obcowaniu z klientami nowej firmy. Wysyłanie maili lub pisanie materiałów promocyjnych pozwala pokazać, że kandydat potrafi formułować poprawne i profesjonalnie brzmiące wiadomości podczas wypełniania obowiązków w dowolnym przedsiębiorstwie. Współpraca w grupie i wspólna realizacja projektów z innymi pracownikami wykształcają miękkie umiejętności psychologiczne i pomagają odnaleźć się w nowym zespole.

Niezależnie od tego, jakie były doświadczenia kandydata na poprzednim jego stanowisku, zdobyte doświadczenie w pewnym stopniu przełoży się na efektywność w nowej pracy. Przed rozmową kwalifikacyjną warto więc przemyśleć sposób autoprezentacji, tak aby pokazać rozmówcy swoje zalety. To kandydat musi przekonać potencjalnego szefa, że jego wiedza i zdolności sprawią, że znakomicie sprawdzi się na nowej pozycji. Wprawdzie pod wpływem stresu trudno właściwie się zaprezentować, ale poświęcenie czasu przed rozmową na przemyślenie detali znacznie ułatwi swobodny i zdecydowany dialog z rozmówcą.

Jeśli przed rozmową kwalifikacyjną dokładnie przestudiuje się oferty pracy i dopasuje posiadane umiejętności do nowego stanowiska, znacznie łatwiej będzie przekonać pracodawcę, że kandydat rozumie specyfikę nowych obowiązków i sprawdzi się w danej roli.

 

Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)