Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Sprzedawali ciasto, aby pomóc w leczeniu. Akcja dla Doroty Piękoś

fot. pow.

fot. pow.

Z inicjatywy Rady Rodziców oraz Szkolnego Koła# Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Mycielewie po raz drugi w bieżącym roku kalendarzowym zorganizowano akcję charytatywną, której celem było pozyskanie funduszy na dalsze leczenie pani Doroty Piękoś z Szubina, niewidomej od drugiego roku życia. Zaistniała duża szansa na odzyskanie wzroku, niestety terapia jest bardzo kosztowna. Społeczność szkolna z Mycielewa postanowiła dołożyć przysłowiową cegiełkę.

Przedstawiciele Rady Rodziców sprzedawali 10 listopada przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Słodkości rozeszły się w błyskawicznym tempie i bardzo smakowały! Zebrana kwota, ponad 1200 złotych, zasili konto fundacji Avalon wspomagającej leczenie pani Piękoś. Otrzymaliśmy podziękowania za zorganizowanie tej akcji ze strony pani Doroty, która napisała: „Witam! Serdecznie dziękuję za zorganizowanie tej akcji i za pieniążki. Jestem bardzo wdzięczna! Pozdrawiam”

My także dziękujemy całej społeczności szkolnej z Mycielewa za okazanie serca osobie potrzebującej wsparcia.

Materiał: P. Otto i J. Kozerewicz

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 22 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)