Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2023

Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami. Zajęcia pełne pozytywnych emocji

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

11 stycznia br. Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie odwiedził pasjonat i miłośnik zwierząt egzotycznych.

Pan Krzysztof Maraś, bo to o nim mowa z wykształcenia jest pedagogiem, prowadzącym przez wiele lat sklep zoologiczny. Obecnie zajmuje się szkoleniami psów oraz prowadzeniem zajęć edukacyjnych dla dzieci z przedszkoli i szkół, na których przedstawia swoich milusińskich. Wśród nich przedszkolaki miały okazję poznać: karaluchy, pająki, jaszczurkę Agamę brodatą, węże zbożowe, węża byczego, pytona tygrysiego oraz węża królewskiego. Nasz gość umożliwił dzieciom doświadczyć bliższego kontaktu z wyżej wymienionymi zwierzętami poprzez ich dotknięcie, wzięcie na ręce, szyję oraz zrobienie pamiątkowych i niepowtarzalnych zdjęć. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowiadanych ciekawostek i bacznie przyglądały się pokazywanym wylinkom i skorupkom jajek, z których rodzą się wyżej wymienione osobniki egzotyczne. Dzieci miały również okazję przekonać się o tym, że zwierzęta te są przyzwyczajone do regularnego wyciągania na ręce i nie reagują na nie stresem.

Dzięki zaproponowanym aktywnością, przedszkolaki wychodziły z zajęć pełne pozytywnych emocji, wzbogaciły dziecięcą wiedzę o zwierzętach egzotycznych, rozwijały spostrzegawczość, wyobraźnię oraz umiejętność logicznego myślenia i skupienia uwagi. Miały również świetną okazję do doznań zmysłowych a szczególnie tych sensorycznych, co obrazuje poniższa fotorelacja.

Osoba odpowiedzialna za zorganizowanie spotkania - Małgorzata Łuksztet.

Tekst: Małgorzata Łuksztet

Materiał: Małgorzata Winkowska / Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)