Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Spotkanie z alpakami. Uczniowie miło spędzili czas

fot. pow.

fot. pow.

17 listopada 2021 r. w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka odbyło się# spotkanie, w ramach alpakoterpii i działań Samorządu Uczniowskiego, z dwoma uroczymi alpakami Heniem i Zyziem. Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Ratajska, wykwalifikowany terapeuta oraz specjalista w dziedzinie alpakoterpii i dogoterapii.

Alpaki to urocze zwierzęta, które pochodzą z Ameryki Południowej. Ich spokojne usposobienie, przyjemny wygląd i miękka puszysta sierść sprawiają, że zwierzęta te świetnie sprawdzają się w terapii z dziećmi, a nawet dorosłymi. Alpakoterapia, czyli terapia z alpakami polega na współpracy terapeuty i dziecka z alpakami, co w pozytywny sposób motywuje dziecko do działania, wpływając na rozwój jego emocji, sfery poznawczej oraz poprawę samopoczucia. Alpakoterapię stosuje się jako metodę wspomagającą procesy terapeutyczne. Kontakt z alpakami w szczególności pozytywnie wpływa na dzieci. Dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Dodatkowo, dziecko opiekując się alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności za drugą istotę.

Uczniowie „Korczaka” mogli w bezpośrednim kontakcie spędzić czas z uroczymi zwierzętami Heniem i Zyziem. Przełamać swoje obawy i strach. Nakarmić zwierzęta marchewką i paszą oraz pogłaskać, a nawet się przytulić do miękkiej sierści alpaki. Ponury listopadowy poranek nagle stał się wesoły i radosny. Dzieci szybko otworzyły się w kontakcie z alpakami, o czym świadczył uśmiech i błyszczące oczy na twarzach wszystkich uczestników spotkania. Pani Kasia ciekawie opowiedziała o zwyczajach i upodobaniach zwierząt oraz ich pochodzeniu. Pokazała cenną wełnę, z której produkuje się koce i płaszcze. Od dzisiaj wszyscy wiemy, że alpaki bardzo lubią być głaskane po szyi, są łagodnymi i potulnymi zwierzakami pod warunkiem, że nie zachodzi ich się od tyłu i nie hałasuje. Jednym słowem alpaki są OK!

W spotkaniu uczestniczyli: Paweł Jurek, Amelia Górna, Weronika Vollmuler, Zuzanna Langowska, Kinga Jasińska, Michał Szymczyk, Kacper Warmiński, Bartek Dulęba, Karolina Pietrzycka, Krystian Hausz, Przemek Zabel, Kacper Dahlke, Agata Wika, Ania Jurek, Jędrzej Andrzejewski, Bartosz Leszczyński, Arkadiusz Jurek i Daria Chmielewska.

Spotkanie z alpakami, w ramach działań Samorządu Uczniowskiego, zorganizowały jego opiekunki, Joanna Nadolna i Elżbieta Kalka.

Materiał: Joanna Nadolna - ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa magazynów
Tarczyński kabanosy drobiowe i wieprzowe 105g
4,99PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)