Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

12 maja 2022

Spotkanie z Konsulem Honorowym Ukrainy. Uczestnicy wymienili się doświadczeniami

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

11 maja 2022 r. o godz. 13:00 w Szubińskim# Domu Kultury odbyło się spotkanie z inicjatywny Fundacji Gaudeamus we współpracy z Konsulem Honorowym Ukrainy w Bydgoszczy w ramach serii spotkań ,, Pomagamy lokalnie”. Spotkanie miało charakter informacyjno – szkoleniowo – konsultacyjny.

W spotkaniu udział wzięli: Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy prof. hon. WSG Krzysztof Sikora, Dyrektor Regionalnego Punktu Informacyjno-Doradczego w Bydgoszczy prof. WSG dr Swietłana Kashuba, Dziekan ds. kształcenia językowego – prof. WSG dr Irena Kudlińska, Konsultant Regionalnego Punktu Informacyjno-Doradczego Marta Yareso, Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Zastępcą Wiolettą Borys – Stachowiak, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Prezes Oddziału Akcji Katolickiej w Szubinie Danuta Siewkowska, Dyrektor MGOPS w Szubinie Renata Michalak z pracownikami, Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Szubin ”Szubiniacy” Patryk Dzikowski oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Szubinie i relokowani obywatele Ukrainy zamieszkujący Gminę Szubin.

Omówiono zasady funkcjonowania Regionalnych Punktów Informacyjno-Doradczych przy Konsulacie Honorowym Ukrainy. Przedstawiono diagnozy potrzeb obywateli ukraińskich przebywających w województwie kujawsko-pomorskim w tym Gminie Szubin oraz dotychczas podjęte działania na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Spotkanie zakończono cenną wymianą doświadczeń między uczestnikami wydarzenia.

Materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    kris, w dniu 13-05-2022 18:42:36 napisał:

    co konsuk ma do powiedzania z ostatnimi atakami nożowników obywateli prawdobodnie z ukrainy?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)