Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2022

Spotkanie dla uczniów. Dzieci poznały zwyczaje Nocy Świętojańskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

Z okazji zbliżającej się Nocy Świętojańskiej, Wiejski Dom Kultury i Powiatowa i Miejska # Biblioteka Publiczna – Filia w Ślesinie zorganizowały spotkanie dla uczniów z klas 1-3 miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Dzieci wysłuchały wiadomości o zwyczajach i obrzędach związanych z Sobótką, poznały różne rodzaje ziół i ich właściwości. Dowiedziały się także o ich niezwykłej mocy i symbolice. W dalszej części spotkania uczniowie obejrzeli krótki film „Kwiat Paproci”.

Zwieńczeniem zajęć było samodzielne wykonanie wianków z polnych kwiatów i ziół.

materiał:  Justyny Widawskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)