Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

25 maja 2023

Spotkanie DKK w Trzeciewnicy. Omawiano powieść "To nie jest mój mąż”

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy już za nami. Omawiana przez nas #lektura to powieść Olgi Rudnickiej „To nie jest mój mąż”. Autorka skonstruowała komedię kryminalną, która trzyma w napięciu do samego końca.

Główna bohaterka Matylda to niezwykle barwna postać. Pracując w bibliotece nie może liczyć na wiele sensacji, ale ma pomysł jak to zmienić. Po odbytym kursie detektywistycznym rozpoczyna dodatkową pracę w nowym zawodzie prywatnego detektywa. Jako swoją pierwszą poważną sprawę ma za zadanie udowodnić zdradę męża klientki. Okazuje się, że nie jest to takie proste, a na drodze staje wiele niewiadomych rzeczy.

Książka zdecydowanie wprawia w pozytywny nastrój. Atutem są zabawne dialogi, lekki styl i wartka akcja, dzięki którym czyta się ją szybko i z zainteresowaniem. Książki Olgi Rudnickiej polecamy tym, którzy pragną choć na chwile oderwać się od codzienności. Niespodzianki, zwariowane pomysły i zbiegi okoliczności gwarantowane.

Kolejne nasze spotkanie odbędzie się 15 czerwca o godz 16. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)